Hemako Sztutowo po raz pierwszy mistrzem Polski seniorów w beach soccerze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Beach soccer
WP SportoweFakty / / Beach soccer

Hemako Sztutowo wygrało 6:5 z zespołem BSC Boca Gdańsk w finale mistrzostw Polski seniorów Kołobrzeg 2018 w piłce nożnej plażowej.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartej minucie finału pierwszego gola w meczu dla drużyny Hemako Sztutowo zdobył Mateusz Gruszewski. Po wznowieniu gry ze środka boiska błyskawicznie wyrównał Daniel Baran. W piątej minucie Hemako za sprawą Macieja Daniluka prowadziło ponownie. Przewagę zespołu złożonego w komplecie z polskich piłkarzy powiększył Bartosz Szloser.

Ekipa ze Sztutowa prowadziła 3:1, ale po dwóch tercjach przegrywała 3:4. Jeszcze w pierwszej odsłonie na 3:2 strzelił Oleg Zborowski. Trzy minuty i 40 sekund przed końcem drugiej tercji faulowany był Eduard Suarez Molina. Król strzelców Pucharu Polski wyrównał z rzutu wolnego. Boca prowadziła po raz pierwszy po golu Barana z 23. minuty.

Na początku trzeciej tercji, po wznowieniu, do remisu doprowadził Tomasz Poźniak. W 27. minucie Boca znowu wygrywała - na 5:4 trafił Adam Bogacz. Poźniak ponownie wyrównał i po trzydziestu minutach było 5:5. Ostatniego gola meczu strzelił Paweł Friszkemut. Kapitan zespołu ze Sztutowa został uznany najlepszym piłkarzem turnieju w Kołobrzegu. W ostatniej minucie czerwoną kartką ukarano Bogacza. Hemako po raz pierwszy wygrało mistrzostwa Polski seniorów w piłce nożnej plażowej. Natomiast Boca po raz pierwszy awansowała do finału.

W mistrzostwach Polski 2018 nie uczestniczył srebrny medalista poprzedniej edycji krajowego czempionatu - Grembach Łódź. W 2018 roku rozwiązano sekcję seniorów tego klubu. Właśnie z Grembacha do BSC Boca Gdańsk przeszli: Daniel Baran, Adam Bogacz i Witold Ziober.

Hemako Sztutowo - Boca Gdańsk 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)  Gole: 1:0 Mateusz Gruszewski (4. minuta), 1:1 Daniel Baran (4.), 2:1 Maciej Daniluk (5.), 3:1 Bartosz Szloser (6.), 3:2 Oleg Zborowski (11.), 3:3 Eduard Suarez (21.), 3:4 Baran (23.), 4:4 Tomasz Poźniak (25.), 4:5 Adam Bogacz (27.), 5:5 Poźniak (30.), 6:5 Paweł Friszkemut (34.).

W meczu o trzecie miejsce KP Łódź pokonał Team Słupsk Adkonis Kwakowo 16:6. Po pierwszej tercji obrońcy mistrzowskiego tytułu prowadzili 4:0. Pierwszego gola meczu zdobył Bogusław Saganowski po wyrzucie Szymona Gąsińskiego.

W drugiej odsłonie udany początek miał Team Słupsk Adkonis Kwakowo. Broniącego w drugiej tercji Dariusza Słowińskiego pokonali Michał Giersz i Michał Mytych. Tuż po bramce Mytycha drugie trafienie zaliczył Saganowski. Ostatecznie uczestnik mistrzostw świata z 2006 i 2017 roku zdobył w tym spotkaniu pięć goli. Cztery bramki strzelił natomiast Hiszpan Llorenc Gomez Leon.

KP Łódź - Team Słupsk Adkonis Kwakowo 16:6 (4:0, 4:3, 8:3) Gole: 1:0 Bogusław Saganowski, 2:0 Karim Madani, 3:0 Llorenc Gomez Leon, 4:0 Madani, 4:1 Michał Giersz, 4:2 Michał Mytych, 5:2 Saganowski, 6:2 Llorenc, 6:3 Andrzej Matwijów, 7:3 Saganowski, 8:3 Jakub Jesionowski, 9:3 Dominik Depta, 9:4 Mariusz Karpiński, 10:4 Igor Brysztel, 10:5 Matwijów, 11:5 Llorenc, 11:6 Jarosław Cudziło, 12:6 Depta, 13:6 Brysztel, 14:6 Llorenc, 15:6 Saganowski, 16:6 Saganowski.

Medaliści mistrzostw Polski 2018 w piłce nożnej plażowej:

1. Hemako Sztutowo: Marcin Wolski, Maciej Ranoszek - Mateusz Gruszewski, Maciej Daniluk, Patryk Smarż, Paweł Friszkemut, Tomasz Poźniak, Konrad Skwarzec, Bartosz Szloser, Dawid Kiełczyński.

2. Boca Gdańsk: Krzysztof Wiśniewski, Patryk Sobczak - Łukasz Trzaskowski, Kamil Kucharski, Karol Domjan, Mikołaj Kreft, Eduard Suarez Molina, Adam Bogacz, Oleg Zborowski, Daniel Baran, Witold Ziober, Antonio Mayor Hernandez.

3. KP Łódź: Szymon Gąsiński, Dariusz Słowiński - Artur Popławski, Igor Brysztel, Bogusław Saganowski, Dominik Depta, Daniel Krawczyk, Konrad Kubiak, Karim Madani, Jakub Jesionowski, Filip Gac, Llorenc Gomez Leon.

Czy Hemako Sztutowo awansuje do 1/8 finału turnieju Euro Winners Cup w 2019 roku?