Polska wygrała 3:2 z Kazachstanem w eliminacjach do MŚ, choć przegrywała 1:2

Polacy pokonali w Moskwie Kazachów 3:2 w drugim dniu europejskich eliminacji do mistrzostw świata 2019 w piłce nożnej plażowej.

Piotr Ziemka
Piłka nożna plażowa Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Piłka nożna plażowa
Tak jak to było w piątkowym spotkaniu z Czechami, pierwszego gola meczu zdobył Karim Madani po podaniu Piotra Klepczarka. W pierwszej tercji czyste konto zachował Maciej Marciniak. W drugiej odsłonie w polskiej bramce stał Patryk Sobczak. Już po 48 sekundach tej części spotkania prowadził Kazachstan. Po wyrzutach bramkarza Wiktora Czornyja do siatki trafili Bajanbek Muralinow oraz Igor Demeszko.

W 22. minucie i 38. sekundzie wyrównał Madani. Piłkarz KP Łódź zdobył po golu w czterech lipcowych meczach reprezentacji - na liście strzelców zabrakło go tylko w spotkaniu Europejskiej Ligi Beach Soccera z Ukrainą. Natomiast 66 sekund przed końcem drugiej tercji podopieczni Marcina Stanisławskiego odzyskali prowadzenie. Po przechwycie i podaniu Macieja Daniluka gola na 3:2 zdobył głową Tomasz Poźniak, który przelobował Czornyja.

W trzeciej tercji ponownie bronił Marciniak. Wynik już się nie zmienił i Polacy po raz drugi z rzędu w tych eliminacjach do mistrzostw świata triumfowali w regulaminowym czasie 3:2. Biało-Czerwoni mają na koncie 6 punktów. Przed nimi jeszcze co najmniej dwa spotkania w tym turnieju. W poniedziałek na koniec pierwszej fazy grupowej, zmierzą się ze zwycięzcami Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 - Włochami. Dzień później odbędą się spotkania 1/8 finału. Zwycięzcy ośmiu meczów trafią do drugiej fazy grupowej. Awans na MŚ w Paragwaju uzyska pięć reprezentacji ze strefy europejskiej.

Kazachstan w piątek niespodziewanie prowadził z Włochami 1:0 i 2:1, ale przegrał 2:5. W światowym rankingu Włosi zajmują szóstą lokatę, Polacy 24., a Kazachowie 55.

Polska - Kazachstan 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Gole: 1:0 Karim Madani (4. minuta i 7. sekunda), 1:1 Bajanbek Muralinow (12:33), 1:2 Igor Demeszko (12:48), 2:2 Karim Madani (22:38), 3:2 Tomasz Poźniak (22:54).
Żółte kartki: Daniel Baran (30:05), Paweł Friszkemut (35:07)

Skład Polaków: Maciej Marciniak, Patryk Sobczak - Daniel Baran, Maciej Daniluk, Paweł Friszkemut, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Piotr Klepczarek, Karim Madani, Tomasz Poźniak.

W porównaniu do piątkowego meczu, w 10-osobowym składzie zabrakło Konrada Kubiaka i Bartosza Szlosera. Wystąpili za to Tomasz Poźniak i Maciej Daniluk, którzy nie grali z Czechami.

Polacy ostatnio rywalizowali z Włochami w beach soccerze 3 sierpnia 2018 roku. Wówczas w turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera Italia triumfowała 8:4.

Poprzednie europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze rozegrano we wrześniu 2016 roku. W półfinale zmagań w Jesolo Biało-Czerwoni wygrali z Włochami 3:2 po dogrywce.

Czy Polacy wygrają jeszcze co najmniej jeden mecz w eliminacjach do mistrzostw świata 2019 w beach soccerze?