Kolejne spotkanie Polski z Białorusią. Było lepiej niż w czerwcu. Czerwona kartka bramkarza

Polska przegrała 1:3 z Białorusią w trzeciej kolejce fazy grupowej turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2021 w Portugalii.

PZ
Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii WP SportoweFakty / Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii
21 czerwca Polacy przegrali z Białorusinami 2:8 w pierwszym dniu europejskich eliminacji do mistrzostw świata 2021. Tym razem tak dużej różnicy między tymi reprezentacjami nie było. W pierwszej tercji najlepszą okazję dla Biało-Czerwonych miał Krystian Klawikowski, który trafił w spojenie bramki. W dziewiątej minucie czerwoną kartkę otrzymał Krystian Karolak. Bramkarz interweniował ręką poza polem karnym. Z rzutu wolnego Patryka Sobczaka pokonał Anatolij Rjabko.

W końcówce pierwszej tercji żółtą kartką za faul ukarano Grzegorza Brochockiego i ponownie gola z rzutu wolnego zdobyła ekipa, której trenerem jest Hiszpan Nicolas Alejandro Alvarado Caporale (wicemistrz świata z 2013 roku i zwycięzca Europejskiej Ligi Beach Soccera jako zawodnik) - na liście strzelców znalazł się Mikita Czajkowski.

W 21. minucie po podaniu z rzutu rożnego kapitana Iwana Konstantinowa następną bramkę strzelił Czajkowski, który w drugiej tercji miał wcześniej szansę na gola jeszcze z rzutu karnego, ale trafił w słupek.

Długo zanosiło się na powtórkę z 11 sierpnia 2017 roku. Wtedy reprezentacja Polski nie zdobyła gola w meczu z Białorusią - Biało-Czerwoni przegrali tego dnia 0:6. Udało się jednak zmniejszyć rozmiar porażki. Samobója zaliczył Czajkowski - największy udział przy tej bramce na 1:3 miał Jakub Jesionowski.

W niedzielę podopieczni selekcjonera Tomasza Wydmuszka wystąpią w meczu o siódme miejsce w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2021 z Ukrainą. Natomiast Białorusini po raz pierwszy w historii tych rozgrywek zakwalifikowali się do finału.

Polska - Białoruś 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Gole: 0:1 Anatolij Rjabko (9. minuta)
0:2 Mikita Czajkowski (11.)
0:3 Czajkowski (21.)
1:3 Czajkowski - samobój (33.)

Skład Polaków: Krystian Karolak, Grzegorz Brochocki, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Mateusz Kiklaisz, Patryk Sobczak, Daniel Baran, Eryk Becker, Jakub Bistuła, Krystian Klawikowski, Patryk Pietrasiak, Michał Witkowski.

Skład Białorusinów: Konstantin Mahalecki, Iwan Konstantinow, Anatolij Rjabko, Mikita Czajkowski, Aleh Hapon, Jahor Hardzecki, Jurij Piotrowski, Arcemi Drozd, Wladimir Ustinowicz, Stanisław Kliaszczuk.