Inni gonią, a TME SMS Łódź o krok od mistrzostwa. To był występ na szóstkę

Już tylko 2 kolejki pozostały do końca sezonu Ekstraligi piłkarek. Losy mistrzostwa Polski w swoich rękach dalej ma TME SMS Łódź, który rozbił u siebie AP Lotos Gdańsk 6:1. Wygrywała też grupa pościgowa - Czarni Antrans Sosnowiec i Górnik Łęczna.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki TME SMS Łódź Materiały prasowe / TME SMS Łódź / Artur Kraszewski / Na zdjęciu: piłkarki TME SMS Łódź
Piłkarki z Lubelszczyzny urządziły sobie ostre strzelanie w starciu z opuszczającym Ekstraligę Rekordem Bielsko-Biała. Górnik wygrał 5:1, a gola na 2:0 zdobyła Macleans Chinonyerem, która zmierza po tytuł królowej strzelców. Nigeryjka zdobyła swoją 20. ligową bramkę w tym sezonie.

Cały czas jednak piłkarkom trenera Roberta Makarewicza po piętach depczą Czarni Antrans Sosnowiec, którzy także mają jeszcze chrapkę na podwójną koronę. W minionej serii gier wciąż aktualne mistrzynie Polski wygrały w Bydgoszczy ze Sportisem KKP 3:0, choć wszystkie gole padły w ostatniej tercji spotkania. W 62. minucie rzut karny wykorzystała Martyna Wiankowska, a pod koniec gry do siatki trafiały jeszcze Nikol Kaletka i Alicja Materek.

Jednak ekipa z Sosnowca ciągle nie może dogonić liderek, czyli piłkarek TME SMS-u Łódź, które wyrzuciły z głowy środową porażkę w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław i rozgromiły u siebie AP Lotos Gdańsk aż 6:1. Po dwa gole zdobyły Dominika Kopińska i Anna Rędzia, a po jednym Gabriela Grzybowska i Małgorzata Lichwa. Dla zespołu z Trójmiasta ładną bramkę w 30. minucie na 2:1 zdobyła Klaudia Słowińska.

Ciekawie wygląda też walka o utrzymanie. Zajmująca zagrożone spadkiem 11. miejsce Tarnovia postawiła się AZS-owi UJ Kraków. Jagiellonki zwyciężyły jednak 5:3. Z kolei znajdująca się tuż nad strefą spadkową Olimpia Szczecin długo stawiała się Śląskowi Wrocław, ale ostatecznie po golu Karoliny Iwaśko w 85. minucie piłkarki z Pomorza Zachodniego musiały skapitulować.

Już w następnej kolejce może wyjaśnić się kwestia mistrzostwa kraju. Jeśli TME SMS Łódź wygra w Krakowie z AZS-em UJ, zapewni sobie złote medale. W równolegle rozgrywanym spotkaniu może się rozstrzygnąć kwestia wicemistrzostwa, bowiem w Łęcznej Górnik zmierzy się z Czarnymi Antrans.