Znamy mistrza Polski juniorów, sukces okupiony koszmarną kontuzją

Dopiero ostatnia kolejka Centralnej Ligi Juniorów wyłoniła mistrza Polski. Po dramatycznym meczu na szczycie zostało nim Zagłębie Lubin.

Szymon Mierzyński
młodzi piłkarze Zagłębia Lubin Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: młodzi piłkarze Zagłębia Lubin
"Miedziowi" pokonali u siebie Arkę Gdynia 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1. W 34. minucie, po szybkim kontrataku, gola zdobył Kacper Skóra.

Gospodarze ruszyli do skutecznego natarcia dopiero w drugiej połowie. Wyrównał strzałem z kilku metrów Paweł Kruszelnicki, zaś zwycięską bramkę po indywidualnej szarży zdobył Tomasz Pieńko.

Zagłębie wygrało 2:1 i zakończyło sezon na 1. miejscu w tabeli z dorobkiem 59 pkt. To o 3 "oczka" więcej niż zebrała Arka. Lubinianie okupili swój sukces koszmarną kontuzją bramkarza Alexandra Steffena, który w trakcie drugiej części tak nieszczęśliwie upadł na boisko, że wykręcił nogę w nienaturalny sposób i doszło do złamania kości strzałkowej.

Na 3. miejscu juniorskie zmagania zakończyła Legia Warszawa. Ze szczebla centralnego spadły natomiast UKS SMS Łódź, Warta Poznań, Stal Rzeszów oraz Gwarek Zabrze.

"Miedziowi" jako mistrz Polski zapewnili sobie udział w Lidze Młodzieżowej UEFA, do której przystąpią jesienią.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:1 (0:1)
0:1 - Kacper Skóra 34'
1:1 - Paweł Kruszelnicki 57'
2:1 - Tomasz Pieńko 78'

Grzegorz Lato zaskoczył po losowaniu. "Grupa z Katarem byłaby trudniejsza"