Sensacja w barażu o udział w Ligue 1! Burdy na stadionie po meczu

Ogromna niespodzianka w barażu o udział w Ligue 1! AS Saint-Etienne przegrało po rzutach karnych z AJ Auxerre, a miejscowi kibice wywołali burdy na stadionie.

Szymon Mierzyński
Wahbi Khaziri Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Wahbi Khaziri
To była bardzo zacięta rywalizacja i żaden z zespołów nie był w stanie rozstrzygnąć jej w regulaminowym czasie.

120 minut rewanżu zakończyło się remisem 1:1, natomiast w konkursie jedenastek najważniejszy był sam początek. Bramkarz gości Donovan Leon obronił obronił strzał Ryada Boudebouza, a później żadnego pudła już nie było i ta jedna skuteczna interwencja okazała się kluczowa.

Zaraz po ostatnim rzucie karnym na boisko wbiegli wściekli kibice AS Saint-Etienne, którzy wszczęli ogromną awanturę. W ruch poszły race oraz petardy hukowe i służby porządkowe musiały ekspresowo eskortować obie ekipy do szatni.

W spotkaniu rewanżowym gole zaczęły padać po przerwie. W 51. minucie zrobiło się sensacyjnie, bo pięknym strzałem głową prowadzenie dał przyjezdnym Hamza Sakhi.

W tym momencie we francuskiej ekstraklasie była drużyna Jeana-Marca Furlana, jednak nie udało jej się dowieźć korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka i na kwadrans przed końcem - również uderzeniem głową, tyle że z bliska - wyrównał Mahdi Camara.

W dwumeczu zrobiło się 2:2, sędzia zarządził dogrywkę, a po niej wspomniany wyżej konkurs rzutów karnych.

AJ Auxerre wraca do Ligue 1 po 10 latach przerwy. Klub, w którym występowali niegdyś Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, ma za sobą dekadę spędzoną poza francuską elitą.

AS Saint-Etienne - AJ Auxerre 1:1 (0:0, 1:1, 1:1), rzuty karne 4:5
0:1 - Hamza Sakhi 51'
1:1 - Mahdi Camara 76'
pierwszy mecz: 1:1, udział w Ligue 1: AJ Auxerre