Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skandaliczna decyzja! Słynny klub podpisuje nową umowę z Gazpromem

W dobie, kiedy cywilizowany świat nie chce mieć nic wspólnego z Rosją, szef Crveny Zvezdy Belgrad chwali się lukratywnym kontraktem z Gazpromem.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zvezdan Terzić Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjęciu: Zvezdan Terzić
- Otrzymaliśmy propozycję od naszych sportowych przyjaciół z Rosji, z Gazpromu, na podpisanie nowego kontraktu reklamowego. Kontrakt wzrośnie z czterech do pięciu milionów euro, czyli o 25 proc. Za dwa lata uzbieramy w sumie 10 milionów - ogłosił za pośrednictwem strony klubowej dyrektor generalny Crveny Zvezdy Belgrad, Zvezdan Terzić.

Serbski klub przedłuży więc na dwa kolejne lata umowę sponsorską z rosyjskim koncernem państwowym. To duże zaskoczenie, szczególnie w czasach, kiedy większość w ramach nakładanych sankcji zrywa umowy z największym światowym wydobywcą gazu ziemnego.

Powodem takich decyzji jest inwazja zbrojna Rosji w Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego i trwa do dziś.

- Zaplanowaliśmy mecz towarzyski z Zenitem Sankt Petersburg, który najprawdopodobniej zostanie rozegrany w Soczi 3 lipca. Będzie to próba generalna naszego zespołu przed rozpoczęciem sezonu. Kierujemy się polityką państwową Serbii i jesteśmy dumni, że możemy utrzymywać kontakty z braćmi w Rosji - zdradził szef Crveny.

Wszystko wskazuje więc na to, że Terzić dotrzyma słowa. W marcu serbski działacz zapowiedział, że nazwa "Gazprom" nie zniknie z koszulek zawodników Crveny.

- W Europie trwa antyrosyjska histeria. Polityka bez powodu ingeruje w sport. Współczujemy narodowi ukraińskiemu i ofiarom cywilnym, ale naród rosyjski jest blisko Serbów i zawsze będzie. Rosja jest supermocarstwem, które zawsze stało po stronie Serbów - podkreślił 56-letni Terzić w jednym z wywiadów, wywołując sprzeciw cywilizowanego świata (więcej TUTAJ).

Zobacz:
Rosjanie wpadli w szał. Nagle padły słowa o Polakach
Rosja żąda rekompensat! Grozi pozwami

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×