III liga. Czołówka gubi punkty! Dwa karne i dwie czerwone kartki w meczu lidera z wiceliderem

Ogromne emocje towarzyszą końcowym kolejkom w III lidze. Niezwykle ciekawiej wygląda sytuacja w grupie I. W grupie II również wciąż niewiele wiadomo. Z kolei w IV na 1. miejscu umocniła się Siarka Tarnobrzeg.

Michał Piegza
Druga drużyna Lecha nie ma powodów do radości Materiały prasowe / Druga drużyna Lecha nie ma powodów do radości
W 34. kolejce w grupie I jako pierwsza na boiska wyszła Polonia Warszawa. Czarne Koszule niespodziewanie przegrały 1:2 z GKS-em Wikielec.

Piłkarze Legionovii Legionowo zmarnowali szansę na odskoczenie rywalom na cztery punkty. Lider tylko 1:1 zremisował z Unią Skierniewice.

Gdyby Legionovia zwyciężyła, to przed bezpośrednim starciem w przedostatniej kolejce przy Konwiktorskiej miałaby cztery punkty przewagi. Tymczasem ma tylko dwa i jeśli Czarne Koszule w kolejną sobotę zwyciężą, to one wskoczą na kolejkę przed końcem na pozycję lidera.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 34 77 72:35 23 8 3
2. Polonia Warszawa 34 75 74:24 24 3 7
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 34 58 57:40 17 7 10
4. Błonianka Błonie 34 57 60:57 17 6 11

Dwa punkty zgubił lider grupy II Olimpia Grudziądz, który tylko zremisowała 1:1 z KP Starogard Gdański. Okazję do zmniejszenia strat nie zmarnowała 2. w lidze Kotwica Kołobrzeg, 6:0 gromiąc Polonię Środa Wlkp.

Na dwie serie przed końcem sezonu Olimpia nad wiceliderem ma dwa punkty przewagi lepszy bilans bezpośrednich meczów. Drużynie z Grudziądza do awansu do eWinner II ligi wystarczą cztery punkty. Zespół zagra jeszcze u siebie ze Stolemem Gniewino i na wyjeździe ze Świtem Skolwin. Kotwica podejmie KP Starogard Gdański i wyjedzie na potyczkę do Gniewina.

Tabela III ligi gr. II:

1. Olimpia Grudziądz 32 74 70:22 23 5 4
2. Kotwica Kołobrzeg 32 72 68:22 22 6 4
3. Unia Janikowo 32 56 58:46 17 5 10
4. Świt Skolwin 32 53 55:34 15 8 9

W grupie III pewne awansu piłkarze rezerw Zagłębia Lubin nie zatrzymują się. Zespół pokonał w Jeleniej Górze Karkonosze 3:1. Beniaminek jest już niemal pewny spadku. Mecz został przerwany na kilka minut z powodu obrzucenia murawy przez miejscowych fanów różnymi przedmiotami.

Wysoko wygrał wicelider Ślęza Wrocław, która 6:0 rozgromiła w Wodzisławiu Śląskim Odrę. Jeszcze wyżej zwyciężyła 3. w tabeli Polonia. Bytomianie 9:0 ograli spadkowicza Foto-Higienę Gać.

Tabela III ligi gr. III:

1. Zagłębie II Lubin 32 73 81:38 22 7 3
2. Ślęza Wrocław 32 63 77:35 18 9 5
3. Polonia Bytom 32 61 61:33 19 5 8
4. Rekord Bielsko-Biała 32 56 62:49 16 8 8

W grupie IV za nami mecz na szczycie. Po ostatniej kolejce do lidera Siarki dołączył ŁKS Łagów. W Tarnobrzegu miał rozstrzygnąć się losy awansu i prawdopodobnie tak się stało.

W 20. minucie gospodarze zmarnowali rzut karny, chwilę później sędzia podyktował dla Siarki kolejną "jedenastkę" i wyrzucił zawodnika z Łagowa z boiska. Druga próba była już skuteczna. Chwilę przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik. W końcówce goście otrzymali kolejną czerwoną kartkę.

Siarka jest blisko awansu, ma trzy punkty przewagi na ŁKS-em. W niedzielę swój mecz rozegra Chełmianka Chełm, która na finiszu sezonu może w czołówce jeszcze sporo namieszać.