Rosyjska propaganda zamiast meczu Ukrainy. Nagły atak hakerów

Zamiast meczu z Walią (0:1), Ukraińcy mogli obejrzeć wiadomości propagandowe z Rosji. - Smażcie się w piekle! - grzmiał komentator, Viktor Vatsko.

Rafał Szymański
Propagandowe materiały wyświetlane przez atak hakerów Twitter / Na zdjęciu: Propagandowe materiały wyświetlane przez atak hakerów
W niedzielę oczy całego piłkarskiego świata były zwrócone na Cardiff City Stadium, gdzie Ukraina grała z Walią o awans na mistrzostwa świata. Podopieczni Ołeksandra Petrakowa chcieli dać choć trochę radości swoim rodakom, którzy od 24 lutego bronią swoją ojczyznę przed rosyjskim najeźdźcą.

Przez 90 minut goście mieli więcej sytuacji podbramkowych, jednak to Walijczycy strzelili decydującego gola. O ogromnym pechu może mówić Andrij Jarmolenko. Kapitan kadry skierował piłkę do własnej bramki. Drużyna Roberta Page'a wygrała 1:0 na własnym obiekcie i zapewniła sobie bilet do Kataru.

W Ukrainie spotkanie było transmitowane na platformie "OLL TV". Rosyjscy hakerzy w przerwie meczu przejęli serwis i wyświetlili wiadomości z mediów propagandowych "Izwiestija". Na milionach ekranów nagle pojawiło się logo stacji "Rossija 1".

Po chwili wyświetlono przeprosiny za problemy spowodowane atakiem. Viktor Vatsko nie przebierał w słowach.

- Serwis OLL TV został przejęty przez hakerów. Smażcie się w piekle, zas**** orki, kreatury! Życzę wam, żebyście zostali bez piłki nożnej do końca waszych dni, zwyrodnialcy! - wypalił ukraiński komentator.

Wyjątkowy gość odwiedzi Biało-Czerwonych. To on dał szansę "Lewemu"
Mocne słowa o Zielińskim. "To już nie jest mały Piotruś"