Emocje w końcówce meczu w Monachium. Niedosyt Niemców. Radość Anglików

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: mecz Niemcy - Anglia
PAP/EPA / / Na zdjęciu: mecz Niemcy - Anglia

Niewiele brakowało, aby w meczu Ligi Narodów po pierwsze trzy punkty w trzeciej edycji sięgnęli Niemcy. Gospodarze do 88. minuty prowadzili z Anglią 1:0. Goście wówczas wyrównali po rzucie karnym.

W 1. kolejce Ligi Narodów Niemcy zremisowali z Włochami, Anglicy niespodziewanie bez punktów wrócili z Budapesztu.

W Monachium od początku obie drużyny grały otwartą piłkę. Wydawało się, że gole w tym, niezwykle interesująco zapowiadającym się meczu, są kwestią czasu.

W 13. minucie piłka rzeczywiście znalazła się w bramce gości, jednak sędzia wcześniej zatrzymał grę, kiedy na murawę padł kontuzjowany Kalvin Phillips. Anglik po chwili zszedł z boiska.

Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam Jordana Pickforda pokonał Jonas Hofmann. VAR jednak interweniował, okazało się, że wcześniej był na spalonym. W 26. minucie po raz pierwszy pokazali się Anglicy. Harry Kane huknął z woleja z pola karnego, ponad bramką.

Na kolejne emocje pod bramkami czekać trzeba było do doliczonego czasu 1. połowy. Sędzia dołożył osiem minut. W czwartej strzał Bukayo Saki poszybował tuż obok bramki.

Drugą część gry świetnie rozpoczęli Niemcy. W 50. minucie Joshua Kimmich prostopadle zagrał do Hofmanna, a ten przymierzył z pola karnego niemal w samo okienko bramki gości. Pickford był bez szans.

Anglicy mogli błyskawicznie odpowiedzieć. W 53. minucie potężnie sprzed pola karnego uderzył Mason Mount, Manuel Neuer był dobrze ustawiony i piłkę zdołał odbić.

Przegrywając, goście starali się atakować. Coraz więcej było jednak momentów w meczu, gdzie to gospodarze utrzymywali piłkę pod bramką Anglików. W 70. minucie powinno być 2:0. Thomas Mueller uderzył z pierwszej piłki, Pickford instynktownie, z dużym szczęściem, zdołał odbić strzał lecący do bramki tuż przy słupku.

Kwadrans przed końcem wyrównać mogli goście. Po dograniu z rogu głową uderzał Harry Maguire, Neuer końcami palców wybił piłkę spod poprzeczki. Minutę później z metra uderzał Kane, bramkarz biodrem odbił piłkę.

W końcówce Anglicy skutecznie poszukali remisu. W 84. minucie Lukas Klostermann uratował Niemców. Chwilę później Nico Schlotterbeck dość przypadkowo przewrócił Kane'a. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany.

W 90. minucie Kane powinien zdobyć gola na wagę wygranej, jednak skiksował w polu karnym. Lepszej okazji żadna z drużyn w spotkaniu już sobie nie stworzyła. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Niemcy - Anglia 1:1 (0:0) 1:0 - Jonas Hofmann 50' 1:1 - Harry Kane (k.) 88'

Niemcy: Manuel Neuer - Lukas Klostermann, Antonio Rudiger, Nico Schlotterbeck - Jonas Hofmann (65' Serge Gnabry), Ilkay Gundogan (83' Leroy Sane), Joshua Kimmich, David Raum - Jamal Musiala (65' Timo Werner), Thomas Muller (76' Leon Goretzka) - Kai Havertz.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Harry Maguire, John Stones, Kieran Trippier - Declan Rice, Kalvin Phillips (14' Jude Bellingham) - Mason Mount (72' Jack Grealish) - Bukayo Saka (79' Jarrod Bowen), Harry Kane, Raheem Sterling.

Żółta kartka: Schlotterbeck (Niemcy).

Sędzia: Carlos del Cerro (Hiszpania).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty