Cristiano Ronaldo pokazał siłę w Lidze Narodów. Nokaut w Lizbonie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Joao Rico/vi/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Joao Rico/vi/DeFodi Images / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

To był mały nokaut. W Lidze Narodów Portugalia nie dała żadnych szans Szwajcarii, pokonując Helwetów 4:0. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który miał także udział przy jeszcze jednym golu.

W 1. kolejce Portugalia uratowała remis w meczu z Hiszpanią, Szwajcaria przegrała z Czechami.

Niedzielne spotkanie w Lidze Narodów świetnie mogło rozpocząć się dla Helwetów. W 6. minucie do siatki gospodarzy trafił Haris Seferović. Sędzia po analizie VAR gola anulował, dopatrując się zagrania ręką.

Portugalczycy nie narzucili wielkiego tempa, jednak systematycznie punktowali rywali. W 15. minucie z rzutu wolnego uderzył Cristiano Ronaldo, piłkę odbił bramkarz, a dobitka Williama Carvalho znalazła się w siatce.

Później wszystko w swoje nogi wziął CR7. W 35. minucie Otavio podał do Diogo Joty, ten wycofał do Ronaldo, który uderzył nie do obrony. Z kolei w 39. minucie CR7 w zamieszaniu wbił do siatki odbity przez Gregora Kobela strzał jednego z partnerów.

Po zmianie stron gracze gości starali się uratować honor, ale w ofensywie nic im wychodziło. Niewiele lepiej wyglądało wszystko w tyłach. W 68. minucie nie popisała się obrona i bramkarz. W piłkę nie trafił Kobel, a Joao Cancelo spokojnie uderzył do pustej bramki.

W końcówce sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, ale po analizie VAR decyzję zmienił. Przewinienie miało miejsce przed polem karnym. Po chwili ze stojącej piłki uderzył Ronaldo, Kobel zrehabilitował się za wcześniejszy błąd. CR7 polował na hat trkich, ale w spotkaniu więcej bramek już nie padło. Portugalia wysoko pokonała Szwajcarię.

Portugalia - Szwajcaria 4:0 (3:0) 1:0 - William Carvalho 15' 2:0 - Cristiano Ronaldo 35' 3:0 - Cristiano Ronaldo 39' 4:0 - Joao Cancelo 68'

Portugalia: Rui Patricio - Joao Cancelo, Nuno Mendes, Pepe, Danilo Pereira, Otavio (77' Rafael Leao), Bruno Fernandes (67' Bernardo Silva), Ruben Neves (77' Joao Palhinha), Cristiano Ronaldo, Diogo Jota (67' Ricardo Horta), William Carvalho (84' Matheus Nunes).

Szwajcaria: Gregor Kobel - Fabian Schar, Jordan Lotomba, Kevin Mbabu, Ricardo Rodriguez (61' Noah Okafor), Djibril Sow (81' Mario Gavranović), Fabian Frei, Granit Xhaka, Renato Steffen (71' Mattia Bottani), Xherdan Shaqiri (71' Remo Freuler), Haris Seferović (61' Breel Embolo).

Żółte kartki: Schar, Steffen, Embolo (Szwajcaria).

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Portugalia wygra rozgrywki Ligi Narodów?