3. kolejka Primera Division: Real gromi rywali

Kibice na Santiago Bernabeu nie zobaczyli pięknego widowiska, ale mieli okazję aż 5 razy cieszyć się z trafień swoich pupili. Po 3 kolejkach 9 punktów mają także gracze Athletic Bilbao. Baskowie sprawili dużą niespodziankę i poradzili sobie z Villarreal 3:2. Punkty zgubili także piłkarze Valencii, którzy jedynie zremisowali na własnym stadionie ze Sportingiem Gijon 2:2. Wygrane do swojej kolekcji mogą za to dopisać trenerzy Almerii i Valladolid.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Świetnie swój pojedynek rozpoczęli piłkarze Realu Madryt, którzy już po 1 minucie prowadzili z Xerez po kolejnym trafieniu Cristiano Ronaldo. Później jednak gra wicemistrzów Hiszpanii nie porywała, a z boiska wiało nudą. Orzeźwienie w szeregach Blancos nastąpiło dopiero na kwadrans przed końcem meczu, kiedy to Ronaldo, trafiając po raz 4 w tym sezonie, otworzył worek z bramkami. Golkiper beniaminka - Renan po tym golu wyjmował jeszcze piłkę z siatki 3-krotnie - na listę strzelców wpisali się bowiem Guti, Karim Benzema oraz Ruud van Nistelrooy.

Trzecie zwycięstwo z rzędu zaliczyli także gracze Athletic Bilbao. Rewelacyjni Baskowie pokonali Villarreal, które jest w wyraźnym kryzysie. Ponownie swój strzelecki instynkt zaprezentował Fernando Llorente, który po pierwszej połowie miał na swoim koncie dublet. Goście praktycznie nie stworzyli sobie sytuacji aż do 49 minuty, kiedy to Cani strzelił bramkę kontaktową. Po chwili jednak gospodarze dopisali do swojej kolekcji trzeciego gola i nawet trafienie w końcówce Santiago Cazorli nie przeszkodziło im w zgarnięciu kompletu punktów.

Niespodziewanie tylko remis zaliczyli gracze Valencii, którzy nie sprostali Sportingowi Gijon. Zeszłoroczny beniaminek strzelił bramkę na początku i na końcu spotkania, co przyniosło im cenne oczko. Co ciekawe goście już od 25. minuty grali bez wyrzuconego Michela. Dla miejscowych obie bramki zdobył niezawodny David Villa.

Drugą porażkę z rzędu sprawili swoim kibicom zawodnicy Getafe. Ekipa z przedmieść Madrytu miała więcej okazji podbramkowych, ale gol padł tylko dla Almerii. Andaluzyjczyków uratował Michel Macedo.

W niedzielę na wyjeździe wygrał jedynie Real Valladolid, którzy pokonali Saragossę 2:1.

Valencia - Sporting Gijon 2:2 (1:1)
0:1 - Barral 6'
1:1 - Villa 23'
2:1 - Villa 60'
2:2 - Gregory 86'

Real Saragossa - Real Valladolid 1:2 (1:1)
1:0 - Marquitos 3'
1:1 - Jorge Lopez 25'