Pierwszy raz Rumunów. Pewny krok Turków

Za nami półmetek Ligi Narodów. Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu odniosła Turcja. Z kolei pierwsze punkty w tabeli zdobyła Rumunia.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Rumunii PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Rumunii
W Dywizji C w grupie 1 zagrały ze sobą drużyny, które po dwóch pierwszych kolejkach miały w dorobku komplet punktów. Faworyzowani Turcy passę wygranych kontynuują. W 37. minucie prowadzenie dla gości uzyskał Hakan Calhanoglu.

Po stracie gola gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć przyjezdnym. W 76. minucie Salih Dursun ustalił wynik gry. Turcy na półmetku zmagań są coraz bliżej awansu do Dywizji B.

Zobacz pełny terminarz

W Dywizji B w grupie 3 wciąż wszystko możliwe. W 3. kolejce Czarnogóra 1:1 zremisowała z Bośnią i Hercegowiną. Tylko jeden gol padł w drugim spotkaniu. W nim Rumuni najpierw zmarnowali rzut karny w potyczce z Finlandią, ale kilkanaście minut później zdobyli zwycięską bramkę. W zespole gospodarzy zagrali Sergiu Hanca (wszedł w 54. minucie), Deian Sorescu (grał do 80. minuty) oraz Robert Ivanov.

W tabeli prowadzą Bośniacy, Rumuni zamykają stawkę, ale zdobyli swoje pierwsze punkty w rozgrywkach. Różnice w klasyfikacji są niewielkie.

Czarnogóra - Bośnia i Hercegowina 1:1 (0:1)
0:1 - Menalo 62'
1:1 - Marusić 77'

Rumunia - Finlandia 1:0 (1:0)
1:0 - Bancu 30'