Edinson Cavani rozpoczął niszczenie przeciwnika

Reprezentacja Urugwaju odniosła wysokie zwycięstwo 5:0 w meczu towarzyskim z Panamą. Dwa uderzenia do bramki Los Canaleros oddał Edinson Cavani.

Na zdjęciu od lewej: Edinson Cavani i Wilmar Barrios PAP/EPA / MAURICIO DUENAS CASTANEDA / Na zdjęciu od lewej: Edinson Cavani i Wilmar Barrios
Celestes planowali rozegranie meczu towarzyskiego z Jamajką, a ostatecznie spotkali się z Panamą. W zestawieniu z obiema reprezentacjami byli faworytami i wywiązali się ze swojej roli. Wygrana 5:0 z Los Canaleros to druga po zakończeniu eliminacji MŚ 2022. W trzech czerwcowych spotkaniach nie pozwolili sobie na stratę ani jednego gola.

Edinson Cavani był najskuteczniejszym piłkarzem meczu. W pierwszej połowie rozpoczął niszczenie Panamy, a po przerwie podwoił prowadzenie Urugwaju uderzeniem z rzutu karnego. Pozostałe gole strzelili coraz bardziej zniechęconym przeciwnikom Diego De La Cruz, Maximiliano Gomez i Diego Rossi.

Przeciwnikami Urugwaju w grupie MŚ 2022 będą kolejno Korea Południowa, Portugalia i Ghana. Z kolei Ekwador zmierzy się z Katarem, Holandią oraz Senegalem.

El Tri dostali potwierdzenie, że zagrają w mundialu, ponieważ apelacja w tej sprawie, złożona przez Chile, została odrzucona przez FIFA. Ekwador zagrał w meczu towarzyskim z Republiką Zielonego Przylądka, która zastąpiła Mali. Wygrał 1:0 dzięki strzałowi z rzutu karnego Jordy'ego Caicedo.