Boniek przytulił Kuleszę. Wzruszające sceny na PGE Narodowym

Do niezwykłego wydarzenia doszło przed rozpoczęciem meczu z Belgią. Na boisku pojawili się zawodnicy, którzy 40 lat temu sięgnęli po medal mistrzostw świata. Uprzejmości wymienili Zbigniew Boniek i Cezary Kulesza.

Mateusz Kozanecki
Zbigniew Boniek i Cezary Kulesza Newspix / Łukasz Grochala / Cyfrasport / Zbigniew Boniek i Cezary Kulesza
Mija 40 lat od jednego z największych sukcesów polskiej piłki nożnej. W 1982 roku Biało-Czerwoni wywalczyli trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii.

Po drodze pokonali m.in. Belgię, z którą zwyciężyli 3:0 po hat-tricku w wykonaniu Zbigniewa Bońka.

Uczestnicy tamtego turnieju pojawili się podczas wtorkowego meczu Ligi Narodów UEFA, w którym podopieczni trenera Czesława Michniewicza mierzyli się z Belgią.

Wśród uhonorowanych zawodników pojawił się były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Media obiegło zdjęcie Bońka z Cezarym Kuleszą, który przejął po nim przewodnictwo w związku. Obaj wymienili się uprzejmościami.

W składzie reprezentacji Polski, która stanęła na podium w Hiszpanii, znajdowali się ponadto tacy zawodnicy jak Andrzej Iwan, Grzegorz Lato, Stefan Majewski czy Andrzej Szarmach.