KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PZPN nie chce komentować publikacji o kontaktach Michniewicza z szefem piłkarskiej mafii

Polski Związek Piłki Nożnej nie komentuje także ustaleń niezależnej prokuratury dokonywanych w zakresie jej właściwości - czytamy między innymi w oświadczeniu, które otrzymaliśmy.

Szymon Jadczak
Szymon Jadczak
Czesław Michniewicz WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
WP SportoweFakty ujawniły w poniedziałek, że selekcjoner piłkarskiej kadry Polski Czesław Michniewicz 27 godzin rozmawiał z szefem piłkarskiej mafii Ryszardem Forbrichem przy okazji 11 meczów Lecha Poznań, które były ustawione lub próbowano je ustawić. Michniewicz był wtedy trenerem poznańskiej drużyny. Tekst jest do przeczytania TUTAJ.

Poprosiliśmy o komentarz do sprawy Polski Związek Piłki Nożnej. Piłkarska centrala jednak nabiera wody w usta i nie chce odnosić się do powiązań Michniewicza.

Po wczorajszym artykule o powiązaniach Czesława Michniewicza z Ryszardem Forbrichem w sieci nie milkną komentarze i zainteresowanie kibiców. Jak wynika z danych Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych z informacjami zawartymi w artykule WP SportoweFakty zetknęło się nawet 7 mln internautów, przy czym jedynie 10 proc. tego zasięgu miało charakter pozytywny dla Michniewicza.

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Czerwona kartka dla agenta Macieja Rybusa. "To było żenujące"
Przypomnijmy: relacja Michniewicza z szefem piłkarskiej mafii była w okresie śledztwa wrocławskiej prokuratury w sprawie ustawiania meczów wyjątkowo intensywna. Bywały dni, gdy panowie dzwonili do siebie ponad 20 razy. W sumie przegadali ponad 27 godzin. Tylko dwie inne osoby kontaktowały się częściej z Fryzjerem. Obie skazano za korupcję w piłce.

Michniewicz dzwonił do Fryzjera tuż przed i tuż po meczach, które według prokuratury były kupione lub sprzedane przez Lecha Poznań. Gdy nie mógł się dodzwonić pod jeden numer, wybierał kolejne, udostępniane przez Fryzjera tylko zaufanym ludziom od ustawiania meczów.

Postanowiliśmy zapytać, co o takim zachowaniu selekcjonera myśli prezes PZPN Cezary Kulesza, który podjął decyzję o zatrudnieniu Michniewicza mimo wiedzy o jego powiązaniach z Fryzjerem. W poniedziałek w południe wysłaliśmy pytania o stanowisko PZPN. Równolegle poprosiliśmy o kilka słów komentarza samego Kuleszę. Odpowiedź przyszła dziś rano.

"Uprzejmie informujemy, że Polski Związek Piłki Nożnej nie zajmuje się komentowaniem tak treści artykułów prasowych formułowanych przez dziennikarzy, jak i zawartych w tych publikacjach tez. Polski Związek Piłki Nożnej nie komentuje także ustaleń niezależnej prokuratury, dokonywanych w zakresie jej właściwości" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Przypomnijmy - prokuratura nigdy nie postawiła Czesławowi Michniewiczowi zarzutów, trener sam zgłosił się do prokuratury i złożył zeznania. I do dziś stoi na stanowisku, że nigdy nie brał udziału w korupcji w polskiej piłce.

W naszym tekście wyjaśniamy okoliczności, w których doszło do takiego potraktowania Michniewicza. Opublikowaliśmy także komentarze byłych szefów Wydziału Dyscypliny PZPN, którzy uważają, że działanie śledczych może budzić zastrzeżenia.

- W świetle tego, co mi pan okazał, i co przeczytałem, dziwię się, że panu Czesławowi Michniewiczowi nie został postawiony żaden zarzut. Wiele na to wskazuje, że w procesie weryfikacji faktów - na poziomie prokuratury - zabrakło niezbędnego krytycyzmu i refleksji, a może i czasu, i środków – mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Artur Jędrych, prawnik i były szef WD PZPN.

Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski

Czytaj także:
"Nigdy nie powinien zostać selekcjonerem". Gorąco po artykule na temat Michniewicza
Oto dlaczego publikujemy w WP tekst o kontaktach Czesława Michniewicza z Ryszardem Forbrichem

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (29)
 • Wojtek ST. Zgłoś komentarz
  Dlaczego PZPN nie komentuje bo jeśli wespół traktuje się polską piłkę jak prywatny folwark i od zarania kosi się kasę bez opamiętania nie bacząc na choćby minimalny rozwoj
  Czytaj całość
  piłkarstwa to co mają chłopcy sami pozbawić zysków . Dziwne to nie jest brak komentarzy tylko to że jeszcze ktoś chce na własne życzenie być nabijany w butelkę i emocjonuje tą farsą dla ubogich. Pozdrawiam
  • Tomasz Sobczak Zgłoś komentarz
   Zapytam może tak: co wie Fryzjer i Czesiek? kto tak naprawdę trzymał i trzyma w rekach Polską Piłkę? Bo tak jeden jak i drugi są " za chudzi w uszach" żeby mieli w tedy takie
   Czytaj całość
   wpływy...
   • Marcinex 777 Zgłoś komentarz
    Ujadacze z wp juz zwietrzyli aferę życia, brawo materiał roku! Nieważne jak aby poszczekać i siać ferment.
    • Janusz Gil Zgłoś komentarz
     PZPN nie ma co komentować, sprawę rozstrzygnął niezależny Sąd i BASTA !!!
     • ham.burczyk Zgłoś komentarz
      @Adam Lwow: tak nas nie zatarzymaja .Bedziemy glosic o zakazy stadionowe dla waszej calej gadzinowki.
      • kamaszek Zgłoś komentarz
       Najlepiej schować głowę w piasek i innym życie układać całe szczęście że niektórzy jaja mają
       • Anzelm11 Zgłoś komentarz
        Odczepcie się od Rybusa. Każdy ma prawo żyć tak, jak mu najlepiej i najwygodniej. Człowiek nie zajmuje się polityką, a każą mu ponosić konsekwencje decyzji podejmowanych przez innych.
        Czytaj całość
        Podobnie jest z Malwiną. To ich życie, ich życiowa sytuacja. Cały ten hejt, jaki na nich spadł, jest oburzający, niesprawiedliwy, żałosny
        • prym Zgłoś komentarz
         Ha... mafia ma się dobrze jak widać. Prezes go powołał więc co ma w komentarzu powiedzieć ? Znam sytuację ale nie mogę nic zrobić ? Może mafia trzyma Prezesa za gardło ?A może on to
         Czytaj całość
         też capo di tutti capi ? Jak nie chcą komentować to domyślać można się wszystkiego najgorszego. Niezłe bagno.
         • Zbuntowany Zgłoś komentarz
          PROTEGOWANI FRYZJERA ZARZĄDZAJĄ POLSKA PIŁKĄ.
          • tomas68 Zgłoś komentarz
           Nie będą dyskutować w sprawie "własnych ludzi".
           • OlekIza Zgłoś komentarz
            jacy politycy , taka i ...piłka
            • jotwu Zgłoś komentarz
             Po co ich pytać .Znali przeszłość tego jegomościa ,a mimo to wybrali go na trenera kadry.Teraz będą bronić swojej skóry i udawać,że wszystko jest w porządku.
             • Legionowiak vel Husarzyk Zgłoś komentarz
              PZPN i Czaruś to wszystko Fryzjera kumple. PZPN vel PZPR chroni Rysia
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×