Komentatorzy oszaleli! Zobacz, co zrobił Gabriel Slonina [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: interwencja Gabriela Sloniny
Twitter / Major Soccer League / Na zdjęciu: interwencja Gabriela Sloniny

Niedoszły reprezentant Polski znowu zachwycił za oceanem. Gabriel Slonina robił, co mógł, ale jego Chicago Fire musiało uznać wyższość Houston Dynamo (0:2).

Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie za sprawą Thorleifa Ulfarssona. Islandczyk uderzył w kierunku bramki, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Chicago Fire i zatrzepotała w siatce.

Houston Dynamo miało wyraźną przewagę i mogło podwoić swoje prowadzenie w drugiej minucie doliczonego czasu. Sebastian Ferreira przedostał się w pole karne, a następnie bardzo mocno uderzył z około 12 metrów. Na wysokości zadania stanął jednak Gabriel Slonina, który popisał się niesamowitą interwencją i przeniósł piłkę nad poprzeczką. "Co za obrona!" - bramkarz zaimponował amerykańskiemu komentatorowi.

Slonina nie miał tyle szczęścia kilkadziesiąt sekund później. Przed zmianą stron Darwin Quintero strzelił w kierunku dalszego słupka i w ten sposób pokonał utalentowanego golkipera.

W 60. minucie Slonina ponownie uratował swoją drużynę przed stratą trzeciego gola. Miejscowi wyprowadzili błyskawiczny kontratak, Ferreira stanął oko w oko z bramkarzem i przegrał ten pojedynek. Ostatecznie Houston Dynamo pokonało Chicago Fire 2:0. Kacper Przybyłko rozegrał 66 minut.

Niedawno 18-latek zrezygnował gry w reprezentacji Polski, choć Czesław Michniewicz powołał go na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Slonina wybrał kadrę USA, co wzbudziło duże kontrowersje.

Houston Dynamo - Chicago Fire 2:0 (2:0) 1:0 - Thorleif Ulfarsson 23' 2:0 - Darwin Quintero 45+4'