Lech II Poznań z nowymi piłkarzami. Dla jednego to powrót do klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Tomasz Cywka
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Tomasz Cywka
zdjęcie autora artykułu

Duże zmiany w rezerwach Lecha Poznań. Klub właśnie zatrudnił dwóch piłkarzy, a dla jednego z nich to powrót na Bułgarską po dwóch latach.

W drużynie Artura Węski zagrają w nowym sezonie Tomasz Cywka oraz Bruno Żołądź. Ten pierwszy podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o następne 12 miesięcy, natomiast Żołądź związał się z "Kolejorzem" od razu na 2 lata.

- Liczymy na to, że zarówno Tomek, jak i Bruno podniosą poziom naszej drugiej drużyny i bardzo szybko staną się ważnymi postaciami w jej szatni. Posiadają ku temu odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz cechy, które pozwolą im szybko zaadaptować się w tym środowisku - powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego akademii.

34-letni Cywka to były zawodnik pierwszego zespołu "Kolejorza". Reprezentował jego barwy w latach 2018-2020, po czym przeniósł się do Chrobrego Głogów. Teraz zakończył występy w I-ligowcu i wraca do stolicy Wielkopolski, ale już do rezerw.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie gole można oglądać w nieskończoność!

31-letni Żołądź natomiast ma za sobą dwa sezony spędzone w Górniku Polkowice. Wcześniej był związany m. in. z Olimpią Elbląg, Stalą Stalowa Wola oraz Cracovią.

Obaj zawodnicy zasilą środek pola, choć Cywka może też występować jako prawy obrońca.

Lech II potrzebował doświadczonych piłkarzy, bo ostatnio pożegnał Siergieja Kriwca i Artura Marciniaka. Nowe nabytki uzupełnią te luki.

Czytaj także: Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki" Ostatni uczestnik mundialu wyłoniony! Zdecydował błyskawiczny gol

Źródło artykułu:

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!