Piast Gliwice wygrał sparing, choć zmarnował rzut karny

Piast Gliwice z drugim zwycięstwem w letnim okresie przygotowawczym. Drużyna Waldemara Fornalika pokonała Resovię 2:0, mimo że zmarnowała rzut karny.

Szymon Mierzyński
piłkarze Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. Po 30 minutach prowadzenie dał gliwiczanom Kamil Wilczek i ten sam zawodnik mógł nawet skompletować dublet, gdyby niespełna kwadrans później strzelił gola z 11 metrów. Huknął jednak w poprzeczkę i piłka znalazła się w siatce dopiero po drugiej dobitce Tomasa Huka.

To był trzeci sparingowy mecz Piasta tego lata i drugie zwycięstwo. Wcześniej gliwiczanie pokonali Kuźnię Ustroń 7:0, a także zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1.

Następny sprawdzian czeka zespół Waldemara Fornalika w sobotę. Jego rywalem będzie Stal Rzeszów.

Resovia natomiast za sobą już cztery spotkania (1:2 z Wisłą Puławy, 0:1 z ŁKS Łódź, 1:2 z MFK Zemplin Michalovce i 0:2 z Piastem Gliwice), a kolejne rozegra w piątek, gdy zmierzy się z FC Koszyce.

Piast Gliwice - Resovia 2:0 (2:0)
1:0 - Kamil Wilczek 30'
2:0 - Tomas Huk 43'

W 42. minucie Kamil Wilczek (Piast Gliwice) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Piast Gliwice: I połowa: Karol Szymański - Tomasz Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Arkadiusz Pyrka, Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley, Michał Chrapek, Alexandros Katranis, Kamil Wilczek, Rauno Sappinen; II połowa: Bartłomiej Jelonek - Constantin Reiner, Wojciech Kamiński (70' Miguel Munoz), Tomasz Mokwa, Michael Ameyaw, Bartosz Łuczak (70' Oskar Leśniak), Michał Kaput, Jakub Holubek, Kristopher Vida, Gabriel Kirejczyk (70' Jakub Niedbała), Alberto Toril.

Resovia: Branislav Pindroch (60' Tadeusz Grabowski) - Dawid Kubowicz (46' Mateusz Bondarenko), zawodnik testowany, Karol Chuchro, Miłosz Kałahur (80' Łukasz Ostrowski), Bartłomiej Wasiluk (46' zawodnik testowany), Klaudiusz Krasa, Daniel Morys (46' Rafał Mikulec), Marek Mróz (46' Kornel Rębisz), Paweł Wojciechowski (46' zawodnik testowany), Kamil Antonik (80' Filip Mikrut).

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"