Ruch Chorzów wysoko przegrał ze spadkowiczem. Wkrótce kolejne transfery

To nie był dobry dzień dla Ruchu Chorzów. Beniaminek Fortuna I ligi przegrał w Rybniku-Kamieniu ze spadkowiczem GKS-em Jastrzębie 0:3.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Przed rokiem Ruch Chorzów w meczu sparingowym 1:1 zremisował z GKS-em Jastrzębiem. Wówczas wynik Niebiescy przyjęli z dużą nadzieją.

Po dwunastu miesiącach zespoły zamieniły się ligami. Teraz to Niebiescy są wyżej notowani i w grze kontrolnej aż 0:3 przegrali ze spadkowiczem z Fortuna I ligi.

Podopieczni Jarosława Skrobacza przebywają na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu i widać było, że brakuje im świeżości. Ona ma przyjść w połowie lipca.

Rywale z Jastrzębia, w którego barwach zagrał jeszcze nie tak dawno występujący przy Cichej Kacper Kawula, zdobyli trzy gole i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Sztab szkoleniowy chorzowian w spotkaniu testował dwóch zawodników, ale nie podano ich nazwisk. Wkrótce Ruch ma sfinalizować kolejne transfery, z czego dwa mogą być bardzo interesujące. Zapowiada się kolejny powrót na Cichą.

Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)
0:1 - testowany 5'
0:2 - Kulawiak 47'
0:3 - Pryka 71'

Ruch Chorzów: Tomasz Nowak - Kacper Michalski, Przemysław Szur (32' Konrad Kasolik), Antoni Franke, Tomasz Wójtowicz, Jakub Piątek (32' Patryk Sikora), Tomasz Swędrowski, Mateusz Winciersz, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Barański, Daniel Szczepan.

II połowa: Jakub Osobiński - Kacper Michalski (63' Przemysław Szur), Konrad Kasolik, Remigiusz Szywacz - Kacper Bąk, Tomasz Swędrowski (63' Jakub Piątek), Patryk Sikora, Łukasz Janoszka, Łukasz Moneta - Artur Pląskowski, Daniel Szczepan (68' testowany I, 82' testowany II).

GKS Jastrzębie: Piotr Słowikowski - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy, Jewhenij Zacharczenko (34' Dominik Klimkiewicz), Remigiusz Borkała, Natan Wysiński, Kamil Jadach, Dawid Szkudlarek, Farid Ali, testowany, Joao Passoni.

II połowa: Kacper Szewczyk - Kacper Kawula, Filip Kozłowski, Jakub Kasperowicz, Dominik Kulawiak (76' Krystian Kaczmarczyk), Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Dariusz Kamiński, Salvador Pryka, Filip Moiczek, Daniel Stanclik.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów poradzi sobie w Fortuna I lidze?