Ruch Chorzów wysoko pokonał Odrę Opole. Gol 15-latka

W Chorzowie w meczu sparingowym Ruch Chorzów 3:0 pokonał Odrę Opole. Wydarzeniem spotkania był gol 15-letniego Bartłomieja Barańskiego.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
W drugim meczu sparingowym podczas przygotowań do sezonu Fortuna I ligi Ruch pokonał Odrę Opole 3:0. Gole w spotkaniu padały w końcówce.

W 72. minucie uderzeniem głową z pola karnego do siatki pierwszoligowca trafił Daniel Szczepan. Dziesięć minut później wynik gry podwyższył 15-letni Bartłomiej Barański. Zawodnik kilka dni temu trafił do Ruchu, wcześniej był piłkarzem Lecha Poznań. Wynik gry ustalił w 86. minucie Łukasz Janoszka, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Szczepanie.

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:0 (0:0)
1:0 - Daniel Szczepan 72'
2:0 - Bartłomiej Barański 82'
3:0 - Łukasz Janoszka (k.) 86'

Ruch Chorzów: Osobiński (46' Bielecki) - Kasolik (34' Szur), Nawrocki (62' Kasolik), Szywacz (75' Franke) - Michalski (46' Wójtowicz), Sikora (34' Piątek), Swędrowski (62' Sikora), Moneta (46' Winciersz) - Foszmańczyk (46' Janoszka), Bąk (34' Roguła, 62' Barański) - Pląskowski (46' Szczepan);

Odra Opole: I połowa: Kalinowski - Kędziora, Kostrzycki, Tkocz - Szrek, Łabojko, Paprzycki, Paszkowski, Klec, Klimek - Czapliński.

II połowa: Sapielak - Owsiak, Kostrzycki, Tkocz - Mikinić, Niziołek, Hreben, Marzec, Nowak, Petrak - testowany.