37-latek nie przestaje strzelać. Paixao bohaterem Lechii [WIDEO]

Flavio Paixao jest niezawodny. Filar Lechii Gdańsk ustrzelił hat-tricka i zaliczył asystę w meczu pucharowym ze Akademiją Pandev.

Rafał Szymański
pierwszy gol Paixao Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: pierwszy gol Paixao
Czwartkowe spotkanie europejskich pucharów było rozgrywane w atmosferze skandalu. Po pięciu minutach gry sędzia musiał przerwać mecz ze względu na skandaliczne zachowanie kibiców na trybunach w Gdańsku. Obie drużyny wróciły na murawę po kilkudziesięciominutowej przerwie.

Na boisku gdańszczanie dali koncert. W 17. minucie Conrado idealnie obsłużył Flavio Paixao, który z niewielkiej odległości wpakował piłkę do siatki. Chwilę później było już 2:0. Paixao wypuścił na wolne pole Łukasza Zwolińskiego, a ten minął macedońskiego bramkarza i wpisał się na listę strzelców.

Ten sam duet wypracował gola na 3:0. Zwoliński odwdzięczył się Paixao, Portugalczyk pewnie strzelił obok interweniującego golkipera. Doświadczony snajper postawił kropkę nad "i" w 66. minucie tej rywalizacji. Tym razem Paixao pokonał rywala po asyście Marco Terrazzino. Mecz zakończył się rezultatem 4:1, w końcówce Macedończycy odpowiedzieli trafieniem Dusana Jokovicia.

Paixao we wrześniu będzie obchodził 38. urodziny, ale wciąż imponuje formą strzelecką. Napastnik dał nadzieję zespołowi Tomasza Kaczmarka. Lechia Gdańsk walczy z Akademiją Pandev o awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.