El. LM. Słabiej od Lecha Poznań nikt nie zagrał

We wtorek poznaliśmy większość drużyn, które awansowały do II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Zabrakło w niej mistrzów Polski. Znalazły się tam za to drużyny z Litwy, Luksemburga czy Finlandii.

Michał Piegza
piłkarze Lecha Poznań WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
W cieniu kompromitacji Lecha Poznań z Karabachem Agdam we wtorek rozegrana została większość spotkań rewanżowych I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Tak wysokiego wyniku jak w Baku nie zanotowano w żadnym z meczów.

Rzuty karne zadecydowały o awansie HJK Helsinki. Fiński zespół przegrał z RFS Ryga, jednak lepiej egzekwował "jedenastki".

Z kolei dogrywka wyłoniła lepszego w rywalizacji Żalgirisu z KF Ballkani. W pierwszym meczu padł remis 1:1. W rewanżu na gola decydującego o awansie Litwinów czekać trzeba było do siódmej minuty dogrywki.

Na środę przełożone zostało spotkanie KI Klaksvik - FK Bodo/Glimt. Norweski zespół miał problemy z dotarciem na mecz rewanżowy.