Wygrana klubu Polaka. Dzień gospodarzy w eliminacjach Ligi Mistrzów

W sześciu z ośmiu wtorkowych meczów eliminacji Ligi Mistrzów wygrali gospodarze, a dwa zakończyły się remisem. Zaliczkę zdobyli New Saints z Adrianem Cieślewiczem, a najwięcej - pięć goli padło w starciu Malmoe FF z Vikingurem.

piłkarze New Saints FC Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze New Saints FC
New Saints FC wrócili do eliminacji Ligi Mistrzów po dwóch latach nieobecności. Przerwa była spowodowana utratą prymatu w walijskim futbolu. Święci jeszcze nigdy nie przeszli dwóch rund w drodze do elitarnego europejskiego pucharu. Tym razem trafili w pierwszej na północnoirlandzki Linfield FC.

Saints rozpoczęli mecz u siebie bez Adriana Cieślewicza w podstawowym składzie. Ten zasiadł na ławce rezerwowych. Drużyna z Walii radziła sobie z atakami przeciwnika, a po przerwie zdobyła prowadzenie strzałem Ryana Brobbela. Gol na 1:0 okazał się jedyny, a Cieślewicz wszedł na boisko w 76. minucie za Jordana Williamsa.

Pierwszego gola we wtorkowych meczach strzelili gracze Malmoe FF. Szwedzka drużyna grała ze zwycięzcą rund przedwstępnej i wstępnej Vikingurem. Gol wyglądał nieco kuriozalnie, ponieważ przed uderzeniem Martina Olssona był kiks kompana z zespołu, a po nim rykoszet od obrońcy Vikingura.

Komedię odstawił też Kristall Mani Ingason, który minutę po zdobyciu gola na 1:1 zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za sposób świętowania gola w pobliżu kibiców gospodarzy. Jedenastu graczy Malmoe wygrało ostatecznie 3:2 z dziesięcioma zawodnikami z przeciwnej drużyny, ale i mieli powód do niedosytu. Gola kontaktowego stracili w doliczonym czasie.

Z atutu własnego boiska skorzystał również między innymi Ludogorec Razgrad. W meczu z czarnogórską Sutjeską Niksić długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Mistrz Bułgarii przerwał niemoc strzelecką w 74. minucie, kiedy to Alex Santana wymierzył karę za niezgrabną interwencję bramkarza gości. Gol na 2:0 dla Ludogorca padł już w doliczonym czasie.

Jeszcze więcej - trzy gole zaliczki ma macedoński KF Shkupi w rywalizacji z gibraltarskim Lincoln Red Imps, a także irlandzki Shamrock Rovers w dwumeczu z maltańskim Hibernians FC.