PZPN wysłał puchar kurierem. "Co powinniśmy z tym zrobić?"

Kotwica Kołobrzeg to beniaminek eWinner II ligi. Zgodnie z tradycją za awans na pierwszym domowym meczu powinna otrzymać okolicznościowy puchar. Tym razem PZPN wysłał go... kurierem.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
puchar przesłany przez PZPN kurierem dla Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: puchar przesłany przez PZPN kurierem dla Kotwicy Kołobrzeg
W niedzielę Kotwica Kołobrzeg zainaugurowała sezon w eWinner II lidze meczem ze Stomilem Olsztyn. Zespół znad morza to beniaminek rozgrywek. Przed spotkaniem powinna odbyć się uroczystość wręczenia pucharu za awans na szczebel centralny. PZPN od lat w ten sposób honoruje kluby.

Co prawda Kotwica puchar dostała, ale w Kołobrzegu nie było żadnego przedstawiciela PZPN, który na stadionie wręczyłby władzom Kotwicy pamiątkowe trofeum. Piłkarska federacja postanowiła wysłać puchar kurierem, o czym poinformował klub na swoim profilu w serwisie Facebook.

"Ten puchar za awans do 2. Ligi w poprzednim tygodniu przysłał kurierem PZPN. Tradycją jest, że przedstawiciel Związku wręcza taki puchar beniaminkowi przed pierwszym meczem inauguracyjnym. Niestety, nikt z obecnych władz nie przyjechał do Kołobrzegu na mecz ze Stomilem by go oficjalnie przekazać" - poinformował klub.

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa o agencie Lewandowskiego. "Znam go osobiście, to szczwany lis"
Okazuje się, że do Kołobrzegu nie mógł przyjechać Maciej Mateńko - wiceprezes PZPN ds. szkolenia i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W tym samym czasie otwierał kurs trenerski.

"W rozmowie telefonicznej zasugerował naszemu sternikowi Adamowi Dzikowi, aby ten puchar wręczył wiceprezes ZZPN i zarazem prezes... Gwardii Koszalin. Pomysł ten nie spodobał się przedstawicielom naszych kibiców Kotwa Fans - więc nie wyraziliśmy na to zgody" - dodano. Dodajmy, że fani Kotwicy i Gwardii mają do siebie wrogi stosunek.

Klub jest rozczarowany takim potraktowaniem. Zadał swoim kibicom jedno pytanie: "Jak myślicie, co powinniśmy zrobić z tym pucharem?". Odpowiedzi są różne: od propozycji odesłania pucharu, poprzez wystawienie na charytatywną aukcję, a na wstawieniu do gabloty kończąc.

Czytaj także:
Hiszpan nie ma wątpliwości. "To będzie wielkie show"
Nowe informacje ws. Lewandowskiego. Są znakomite

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×