Przepiękny gol w meczu Barcelony z Realem

To był gol marzenie. Raphinha strzelił przepiękną bramkę w starciu Barcelony z Realem Madryt. Brazylijczyk przymierzył nie do obrony z 20 metrów.

Bartosz Zimkowski
gol Raphinhy Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: gol Raphinhy
FC Barcelona bardzo dobrze rozpoczęła mecz z Realem Madryt. Szybko doskakiwała do rywali, była bardzo agresywna i chwilami można było zapomnieć, że to tylko towarzyskie starcie.

Właśnie po jednej z takich akcji, gdy Duma Katalonii zastosowała wysoki pressing, Real Madryt stracił piłkę na własnej połowie. Ta trafiła pod nogi Raphinhy, który długo się nie namyślał i kropnął jak z armaty z 20 metrów. Thibaut Courtois nie miał szans na skuteczną interwencję (poniżej można zobaczyć gola).

Raphinha fantastycznie wkomponował się w Barcelonę. Z Interem Miami zdobył gola i dorzucił dwie asysty. Teraz z Realem popisał się kosmicznym uderzeniem. Duma Katalonii zapłaciła za niego Leeds United aż 58 mln euro, ale wygląda na to, że to będzie świetny transfer.

Mecz Barcelony z Realem zakończył się zwycięstwem Dumy Katalonii 1:0. Robert Lewandowski grał przez 45 minut.