To on przyćmił "Lewego". Urządził sobie zabawę z obrońcami! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: drybling Dembele
Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: drybling Dembele

Ousmane Dembele rozegrał kapitalne spotkanie przeciwko Juventusowi. Francuz strzelił dwie bramki i to o nim najwięcej pisze się w hiszpańskich mediach. Zobacz, w jaki sposób 25-latek trafiał do siatki rywali.

FC Barcelona przystępowała do pojedynku z Juventusem po zwycięstwie 1:0 nad Realem Madryt. Wówczas piękną bramkę strzelił Raphinha. Nowemu koledze z drużyny najwyraźniej pozazdrościł Ousmane Dembele, który w środę siał spustoszenie w szeregach obronnych Starej Damy.

Francuz strzelił dwie bramki pięknej urody, które zostały poprzedzone dryblingiem. Obrońcy Juventusu nie mogli znaleźć na niego sposobu.

Najpierw w 33. minucie Dembele pokonał Wojciecha Szczęsnego uderzeniem z prawej nogi i otworzył wynik spotkania. Siedem minut później znów wymanewrował obronę rywali, ale wtedy zakończył akcję strzałem z lewej nogi. Wówczas FC Barcelona prowadziła 2:1.

Ostatecznie jednak Blaugrana nie wygrała spotkania z Juventusem. W drugiej połowie Moise Kean dołożył drugą bramkę do swojego dorobku i mecz zakończył się wynikiem 2:2. W barwach Barcelony Dembele przyćmił innych zawodników łącznie z Robertem Lewandowskim, który nie wpisał się na listę strzelców.

Popisy Dembele na pewno nie umknęły uwadze kibicom Barcelony i dają im nadzieję na to, że Francuz może być mocnym ogniwem zespołu w trakcie sezonu.