Union męczył się z amatorami. Pomógł niesamowity gol [WIDEO]

1.FC Union Berlin zameldował się w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Klubowi z Bundesligi nie przyszło to jednak łatwo. Zespół ze stolicy dopiero po dogrywce wygrał z amatorskim Chemitzer FC. Pomógł niesamowity gol.

Łukasz Witczyk
gol Siebatcheu w meczu Pucharu Niemiec przeciwko Chemnitzer FC Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Siebatcheu w meczu Pucharu Niemiec przeciwko Chemnitzer FC
Pucharowe rozgrywki mają to do siebie, że małe kluby rywalizują z najlepszymi zespołami w kraju jak równy z równym. Tak było w Chemnitz, gdzie grający na co dzień w Regionallidze (czwarty poziom rozgrywkowy) Chemnitzer FC o awans do 1/16 finału Pucharu Niemiec walczył z 1.FC Unionem Berlin.

I to właśnie gospodarze objęli prowadzenie. W 62. minucie Tobias Mueller pokonał bramkarza rywali. Na odpowiedź Unionu nie trzeba było długo czekać. Po chwili do wyrównania doprowadził Jordan Siebatcheu.

Amerykański piłkarz zrobił to w fenomenalny sposób. W polu karnym dostał podanie od Andreasa Volgsammera. Siebatcheu zaskoczył opiekującego się nim obrońcy oraz bramkarza efektownym strzałem z woleja. Sytuację można zobaczyć w poniższym filmiku.

Mecz zakończył się wygraną Unionu 2:1, ale do rozstrzygnięcia meczu niezbędna była dogrywka. W niej gola na wagę awansu strzelił Kevin Behrens.

Piłkarz Pogoni zapowiada nowe akrobacje. "Mam nadzieję, że będzie okazja"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)