Bartosz Białkowski obronił rzut karny. Sytuacja była niewesoła

Były reprezentant Polski musiał chronić Millwall FC przed wstydliwym wynikiem. Bartosz Białkowski zatrzymał piłkę po uderzeniu z rzutu karnego w przegranym 0:2 meczu z Sheffield United.

Bartosz Białkowski Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Bartosz Białkowski nie zmienił klubu w letnim oknie transferowym. Bramkarz pozostał w Millwall FC, z którym związany jest od 2019 roku. Początkowo był wypożyczony z Ipswich Town, a następnie przeniósł się na stałe. W poprzednich sezonach Białkowski był w czołówce The Championship pod względem liczby czystych kont.

Także nowy sezon rozpoczął się od meczu Białkowskiego bez straconego gola. Millwall zwyciężył 2:0 ze Stoke City, a Polak zmierzył się z dwoma strzałami celnymi. Znacznie gorzej poszło drużynie w Pucharze Anglii, ale w przegranym 0:1 meczu z Cambridge bronił George Long zamiast Białkowskiego.

Drużyna z Londynu wybrała się po pierwsze w sezonie wyjazdowe zwycięstwo do Sheffield. W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie wygrała z United i była to dobra wróżba przed sobotnim spotkaniem.

Tym razem Sheffield United było jednak wyraźnie lepsze od przeciwnika. Minęło nieco ponad 20 minut i gospodarze mieli dwa gole przewagi. Białkowskiego pokonali swoimi strzałami Iliman N'Diaye i Sander Berge. Później prowadzenie lepszego zespołu próbował jeszcze powiększyć Oliver Norwood, ale jego uderzenie z rzutu karnego w 44. minucie zostało obronione przez Białkowskiego.