Anglia: Płacheta bohaterem meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Getty Images / Tony Marshall / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta zmienił barwy klubowe i powoli wraca do formy. Polski skrzydłowy zdobył decydującą bramkę w spotkaniu Birmingham City z Huddersfield Town (2:1).

Miejscowi mieli jednobramkową przewagę już od piątej minuty. Juninho Bacuna celnie dośrodkował w kierunku Scotta Hogana, a ten oddał strzał głową i otworzył wynik meczu na St. Andrew's Stadium w Birmingham.

Podopieczni Johna Eustace'a zdominowali rywala. Na drugiego gola trzeba było czekać do 45. minuty. Chwilę przed przerwą Jordan James został zablokowany w polu karnym i piłka spadła pod nogi Przemysława Płachety. 24-latek sprytnym uderzeniem pokonał Lee Nichollsa. Przy tym trafieniu bramkarz Huddersfield Town mógł zachować się odrobinę lepiej.

Zespół "Terrierów" złapał kontakt w 61. minucie. Sorba Thomas uruchomił podaniem doświadczonego Danny'ego Warda, który ruszył w kierunku bramki i wygrał pojedynek z Johnem Ruddym.

W 89. minucie George Friend wszedł na boisko za Płachetę. Kadrowicz został nagrodzony brawami. Krystian Bielik nie jest gotowy do gry i znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy. Birmingham City zwyciężyło 2:1 z Huddersfield Town w 2. kolejce The Championship.

Płacheta strzelił premierowego gola w nowym zespole. Skrzydłowy reprezentacji Polski jest tylko wypożyczony z Norwich City.

Birmingham City - Huddersfield Town 2:1 (2:0) 1:0 - Scott Hogan 5' 2:0 - Przemysław Płacheta 45' 2:1 - Danny Ward 61'

Czy Płacheta będzie kluczowym graczem Birmingham City?