Hat-trick pierwszoligowca. Trener wcześnie stracił cierpliwość

Puszcza Niepołomice wygrała 3:2 z Chojniczanką, a najważniejszym piłkarzem meczu był strzelec hat-tricka Lucjan Klisiewicz. W niedzielę po komplet punktów sięgnęli również piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Puszcza rozpoczęła wygrany 3:2 mecz bardzo źle, ponieważ już w 7. minucie straciła gola po uderzeniu Tomasza Mikołajczaka. Trener Tomasz Tułacz nie zamierzał bezczynnie przyglądać się bezbarwnej grze podopiecznych i już w 32. minucie zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian w wybranej przed meczem jedenastce. To podziałało mobilizująco na niepołomiczan.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Lucjan Klisiewicz. Napastnik Puszczy doprowadził do remisu jeszcze w pierwszej połowie, a po zmianie stron skompletował hat-tricka. Chojniczanka próbowała cokolwiek zdziałać, ale gol na 2:3 w doliczonym czasie to był ostatni konkret ze strony beniaminka. Dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego zderzenie z zapleczem PKO Ekstraklasy nie jest proste, ponieważ w czterech kolejkach zdobyli tylko dwa punkty.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza poprawił się po porażce poniesionej na własnym stadionie w meczu z GKS-em Tychy i zwyciężył w Bełchatowie 2:0 ze Skrą Częstochowa. Podopieczni Radoslava Latala potrafili zarządzać wynikiem po golu Wiktora Biedrzyckiego strzelonym już w 15. minucie. Ich zaliczkę podwyższył po przerwie Kacper Karasek.

4. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka 3:2 (1:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak 7'
1:1 - Lucjan Klisiewicz (k.) 38'
2:1 - Lucjan Klisiewicz 80'
3:1 - Lucjan Klisiewicz 84'
3:2 - Marcin Grolik 90'

Skra Częstochowa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:1) 0:1 - Wiktor Biedrzycki 15' 0:2 - Kacper Karasek 66'