Sensacji w PKO Ekstraklasie ciąg dalszy!

Ku zdziwieniu wielu kibiców, po pięciu seriach gier Wisła Płock utrzymuje się na fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Na podium wskoczyła Pogoń Szczecin, która zatrzymała rozpędzonych "Nafciarzy".

Rafał Szymański
Kamil Grosicki (przy piłce) i Kristian Vallo PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (przy piłce) i Kristian Vallo
Piast sprawił niemałą niespodziankę już w pierwszym sobotnim spotkaniu. Podopieczni Waldemara Fornalika zażegnali kryzys po trzech porażkach ligowych z rzędu i wypunktowali Cracovię (1:0). Szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił wracający do Gliwic Jorge Felix.

Rywalizacja Górnika Zabrze ze Stalą Mielec przysporzyła dużo emocji kibicom. Najpierw zabrzanie prowadzili dzięki bramce Pawła Olkowskiego, ale później zawodnicy Adama Majewskiego przejęli kontrolę nad meczem. Stal wygrała 3:1 po trafieniu Saida Hamulicia i dublecie Macieja Domańskiego.

Interesująco zapowiadało się spotkanie Pogoni Szczecin z rewelacją bieżącego sezonu. Wisła Płock musiała gonić wynik od 21. minuty, gdy Mateusz Łęgowski wykończył akcję miejscowych. "Nafciarze" osiągnęli cel na początku drugiej odsłony, Rafał Wolski wykorzystał rzut karny. Luka Zahović strzałem z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Anton Krywociuk ustalił rezultat na 2:2.

Wisła zaliczyła pierwsze potknięcie w tym sezonie, a mimo to utrzymała się na fotelu lidera PKO Ekstraklasa. Płocczanie mają trzypunktową przewagę nad drugą Stalą. Na najniższym stopniu podium znajduje się Pogoń.