III liga: niespodzianka w meczu Wieczystej Kraków

Już w 2. kolejce pierwsze straty punktowe zanotowali dwaj kandydaci do awansu do eWinner II ligi. Wysoko przegrała Polonia Bytom. Zremisowała Wieczysta Kraków.

Michał Piegza
Franciszek Smuda Materiały prasowe / KS Wieczysta Kraków / Franciszek Smuda
W grupie I bez straty punktów jest już tylko jeden zespół. Świt Nowy Dwór Mazowiecki w wyjazdowej potyczce ze spadkowiczem z eWinner II ligi Sokołem Ostróda do przerwy prowadził 3:0. Po zmianie stron gospodarze zdobyli dwa gole. Na więcej zabrakło czasu.

Po pierwsze trzy punkty sięgnął inny zdegradowany zespół - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, który 3:1 ograł Wartę Sieradz.

Przegrał 2. zespół poprzedniego sezonu Legionovia Legionowo. Drużyna uległa Olimpii Zambrów, kontakt łapiąc dopiero w doliczonym czasie.

W grupie II mocno weszła w rozgrywkach Olimpia Grudziądz. Po rozczarowaniu w poprzednim sezonie, zespół wygrał dwa pierwsze spotkania. W 2. kolejce drużyna 2:0 pokonała Świt Skolwin i jest liderem.

Kompletem punktów mogą się pochwalić również rezerwy Pogoni Szczecin i Cartusia Kartuzy.

W grupie III niespodziewanie wysoko przegrała Polonia Bytom. Po letnich wzmocnieniach drużyna Ryszarda Wieczorka jest głównym kandydatem do awansu. W 2. serii 1:4 przegrała w Bielsku-Białej z Rekordem. W spotkaniu czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał były gracz Ruchu Chorzów Rusłan Zubkow, który był autorem honorowego gola dla gości.

Sześcioma punktami mogą się obecnie pochwalić jedynie Lechia Zielona Góra i Raków II Częstochowa.

Mała niespodzianka w IV grupie. Wieczysta Kraków tylko zremisowała w pierwszym wyjazdowym meczu w sezonie. Rywalem beniaminka było Podlasie Biała Podlaska. Gospodarze prowadzili po bramce w 1. połowie zdobytej przez Dawida Nojszewskiego. Goście do remisu (1:1) doprowadzili na trzynaście minut przed końcem, bramkarza rywali pokonał Mateusz Mak.

W tabeli po sześć punktów mają trzy drużyny. To drugi zespół Cracovii, Avia Świdnik i Sokół Sieniawa.