Siedem goli PSG. Wielki tercet bawił się na boisku rywala

Fantastyczny wieczór zapewnili swoim kibicom piłkarze Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji wygrali trzeci mecz w tym sezonie, tym razem pokonując na wyjeździe Lille aż 7:1. Szczególnie w ofensywie paryżanie zagrali koncertowo.

Tomasz Galiński
Piłkarze nożni Paris Saint-Germain PAP/EPA / Mohammed Badra / Piłkarze nożni Paris Saint-Germain
Można nakreślić sobie plan na mecz, ale kiedy dostaje się gola w piątej sekundzie meczu, to nie pomoże żadna taktyka. Zawodnicy Paris Saint-Germain zaczęli grę od środka, Lionel Messi zagrał idealnie w tempo do Kyliana Mbappe, a ten lobem posłał piłkę do siatki.

Szok, konsternacja, niedowierzanie na trybunach. Było jednak widać, że to było trenowane. Nie było w tej akcji ani trochę przypadku.

Lille OSC nie wyglądało źle, potrafiło kreować sytuacje, ale wiele do życzenia zostawiało zachowanie Jonathana Bamby i Jonathana Davida w polu karnym gości.

Tymczasem PSG z minuty na minutę grało na coraz większym luzie. Messi bawił się w środku pola. To on rozpoczął akcję bramkową, którą zresztą sam wykończył po przytomnym odegraniu Nuno Mendesa. W końcówce pierwszej połowy Argentyńczyk dorzucił też asystę przy trafieniu Neymara. Generalnie wszystko kręciło się wokół tego ofensywnego trio, bo Neymar asystował przy golu Achrafa Hakimiego. A przecież sytuacji było dużo więcej. Warto tu odnotować choćby kolejną okazję Mbappe, który minął już bramkarza, lecz z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki.

Mimo wysokiego prowadzenia goście nie zamierzali się zatrzymywać, choć i tak można było odnieść wrażenie, że po przerwie delikatnie zdjęli nogę z gazu.

Tylko właśnie, nawet grające na niepełnych obrotach PSG potrafiło miażdżyć zespół Lille. Fantastycznie układała się przede wszystkim współpraca Neymara z Mbappe. To Brazylijczyk asystował mu przy obu golach w drugiej połowie, a i sam trafił do siatki na początku drugiej części spotkania, gdy Mbappe przytomnie przepuścił piłkę.

Najwyraźniej PSG pozazdrościło Bayernowi Monachium, który też strzelił dziś siedem goli. To był po prostu koncert w wykonaniu paryżan.

Lille OSC - Paris Saint-Germain 1:7 (0:4)
0:1 Kylian Mbappe 1'
0:2 Lionel Messi 28'
0:3 Achraf Hakimi 39'
0:4 Neymar 44'
0:5 Neymar 52'
1:5 Jonathan Bamba 54'
1:6 Kylian Mbappe 66'
1:7 Kylian Mbappe 87'

Lille: Leo Jardim - Bafode Diakite, Jose Fonte, Alexsandro Ribeiro (70' Tiago Djalo), Ismaily - Gabriel Gudmundsson (58' Alan Virginius), Benjamin Andre (58' Jonas Martin), Angel Gomes, Yusuf Yazici (58' Edon Zhegrova), Jonathan Bamba - Jonathan David.

PSG: Gianluigi Donnarumma - Sergio Ramos (81' Danilo), Marquinhos, Presnel Kimpembe - Achraf Hakimi (81' Nordi Mukiele), Marco Verratti (63' Renato Sanches), Vitinha (84' Leandro Paredes), Nuno Mendes (63' Juan Bernat) - Kylian Mbappe, Lionel Messi, Neymar.

Żółte kartki: Andre, David (Lille) oraz Ramos (PSG).