Katastrofa bramkarza FC Barcelony. Będą to wszędzie powtarzać

Kuriozalna bramka otworzyła wynik spotkania charytatywnego pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem City. Bramkarz Dumy Katalonii popełnił niewytłumaczalny błąd i napastnik gości po prostu musiał wykorzystać taką sytuację. To trzeba zobaczyć.

Artur Babicz
Błąd bramkarza FC Barcelony Twitter / Błąd bramkarza FC Barcelony
W środowy wieczór doszło do hitowego starcia pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem City. Obie ekipy spotkały się w meczu charytatywnym, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka funduszy na badania nad ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Warto podkreślić, że jest to również gest solidarności z byłym bramkarzem i trenerem Juanem Carlosem Unzue, który choruje na ALS.

Kibice futbolu z pewnością szykowali się na pojedynek Roberta Lewandowskiego z Erlingiem Haalandem. Obu jednak zabrakło od pierwszych minut, ponieważ szkoleniowcy dali szanse piłkarzom, którzy do tej pory nieco mniej przebywali na boisku w czasie spotkań ligowych.

Ten brak doświadczenia mogliśmy zobaczyć podczas bramki otwierającej wynik spotkania. W 21. minucie Sergio Gomez centrował piłkę w pole karne, ale to podanie nie było zbyt dokładne. Wydawało się, że nie ma innej możliwości niż pewne złapanie futbolówki przez bramkarza FC Barcelony - Inakiego Penę. Jednak nic bardziej mylnego.

23-latek popełnił niewytłumaczalny błąd i w sobie tylko znany sposób wypuścił piłkę z rąk. Takiego prezentu nie mógł zmarnować Julian Alvarez. Argentyńczyk bez żadnych problemów strzelił na pustą bramkę i wyprowadził Manchester City na prowadzenie.

Ostatecznie sparing pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem City zakończył się wynikiem 3:3. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona awansuje z grupy Ligi Mistrzów?