Aż siedem goli w meczu na szczycie Ekstraligi. Beniaminkowie zbici przez medalistów

To ostatnie ligowe granie przed przerwą reprezentacyjną, a działo się całkiem sporo. Za nami trzecia kolejka kobiecej Ekstraligi. W jej hicie rozgrywanym w Krakowie AZS UJ przegrał z Górnikiem Łęczna 3:4.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki Górnika Łęczna WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarki Górnika Łęczna
Zarówno Jagiellonki, jak i piłkarki z Lubelszczyzny przed tą kolejką mogły pochwalić się kompletem zwycięstw. Przyjezdne jednak w pierwszej części gry wykorzystały błędy krakowskiej defensywy i zdobyły dwie bramki za sprawą Klaudii Lefeld. Co ciekawe, AZS UJ zdołał szybko odrobić stratę dzięki trafieniom Katarzyny Daleszczyk i Aleksandry Nieciąg, ale błyskawicznie odpowiedziała na te gole Klaudia Miłek.Na 4:2 podwyższyła jeszcze Klaudia Fabova.

Gospodynie zdołały zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, ale Julia Mordel zrobiła to w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i było już za późno na odrobienie strat.

Pewną domową wygraną nad Pogonią Szczecin zanotowały piłkarki GKS-u Katowice. W 9. minucie gry Amelia Bińkowska miała już na koncie dwie bramki, a w 30. golem z rzutu karnego Marlena Hajduk ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla miejscowych.

Większych problemów z pokonaniem Sportisu KKP Bydgoszcz nie miał Śląsk Wrocław. Zielono-biało-czerwone do przerwy prowadziły 2:0 po trafieniach Kordy i Białoszewskiej, a w drugiej połowie na bramkę Witczak dla gości odpowiedziała Sitarz. W doliczonym czasie gry rzut karny dla przyjezdnych wykorzystała jeszcze Helińska, ale i tak trzy punkty pozostały na Dolnym Śląsku.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Medyk Polomarket Konin, który pokonał u siebie AP Orlen Gdańsk 2:1. Ekipa Romana Jaszczaka prowadziła od ósmej minuty po golu Patrycji Ziemby, ale na nieco ponad kwadrans przed końcem po samobójczym trafieniu Sashany Campbell było 1:1. Jednak w doliczonym czasie drugiej połowy Karlina Miksone uderzyła z ostrego kąta w bramkarkę z Gdańska i przełamała jej ręce dając tym samym trzy punkty Medyczkom.

Pewne wygrane z beniaminkami zanotowały medalistki z ubiegłego sezonu. W Tczewie Czarne Antrans pokonały Pogoń Dekpol 4:0 dzięki golom Andrei Horvathovej, Nikol Kaletki, Pauliny Piksy i Nadji Stanović. Wszystkie bramki padły w pierwszej części gry. Z kolei TME SMS Łódź rozbił u siebie Hydrotrucka Radom. Po dwa trafienia zanotowały Dominika Kopińska i Paulina Filipczak, a po jednym - z rzutów karnych - dorzuciły Gabriela Grzybowska i Małgorzata Lichwa.

Teraz w Ekstralidze będziemy mieć przerwę aż do drugiego weekendu września. W tym czasie rozegrane zostaną ostatnie dwa mecze eliminacji mistrzostw świata. Reprezentacja Polski 1 września zmierzy się na wyjeździe z Albanią, a pięć dni później w Lublinie z Kosowem.