Górnik Zabrze przeprowadza sensacyjne transfery. Wiemy o jakie kwoty chodzi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
zdjęcie autora artykułu

W ostatnich dniach okienka transferowego zainteresowanie piłkarzami Górnika przekroczyło oczekiwania nawet w Zabrzu. Sprzedani mogą zostać Krzysztof Kubica, Dariusz Stalmach i Alassana Manneh. WP SportoweFakty znają finansowe szczegóły transakcji!

Już kilka dni temu informowaliśmy, że włoskie Benevento chce kupić Krzysztofa Kubicę. Pomocnik Górnika Zabrze ma za sobą świetny sezon, nic więc dziwnego, że zainteresowanie tym piłkarzem jest duże. A, jak słyszymy, sprawa przejścia do klubu z Serie B jest już bliska finalizacji. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że Górnik zarobi na tym transferze 1,2 miliona euro.

Ta kwota wydaje się dla zabrzan bardzo dobra, a dla piłkarza oznacza możliwość dalszego rozwoju. Jeśli sprawy dalej będą szły w tak dobrym kierunku jak teraz, to być może już w poniedziałek Kubica poleci na testy medyczne do Włoch.

A wszystko wskazuje na to, że ten sam kierunek obierze zaledwie 16-letni Dariusz Stalmach. Pomocnik Górnika ma trafić do AC Milan, o czym informowali włoscy dziennikarze. A ile Górnik zarobiłby na Stalmachu? Z informacji WP SportoweFakty wynika, że w grę wchodzi kwota na poziomie 700 tysięcy euro plus bonusy.

W tym momencie to właśnie Stalmach i Kubica są najbliżsi odejścia z Górnika. A co do Alasany Manneha. Od kilku dni docierały wieści, że interesuje się nim duńskie Odense, ale sprawa, jak słyszymy, nie jest jeszcze dopięta… W jego przypadku zabrzanie mieliby zarobić około 500 tysięcy euro, choć na potwierdzenie tej informacji trzeba jeszcze poczekać. Milik już zadebiutował w Juventusie! Deklasacja w meczu Pogoni!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol. Zobacz, skąd oddał strzał

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Górnik Zabrze poprawi w tym sezonie lokatę w stosunku do poprzedniego, gdy był ósmy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
cocot
28.08.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
niech sprzedadza wszystko stadion tez jak hande to handel... liga [bankrutow]handlarzy