Pewne zwycięstwo Tottenhamu Hotspur. Beniaminek bez szans

Tottenham Hotspur w czwartej kolejce Premier League zmierzył się na wyjeździe z Nottingham Forest. Goście bez kłopotów wygrali 2:0.

Rafał Sierhej
Radość Ryana Sessegnona z Tottenham Hotspur Getty Images / Michael Regan / Radość Ryana Sessegnona z Tottenham Hotspur
Tottenham Hotspur przez wielu ekspertów stawiany jest w roli zespołu, który w tym sezonie może nawet powalczyć o mistrzostwo Anglii. Imponujące okienko transferowe tylko potęguje takie odczucia.

Podopieczni Antonio Conte dobrze rozpoczęli sezon. Po trzech kolejkach byli jednym z tych zespołów, który nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Nie zmieniło się to także w 4. serii gier.

Klub z Londynu wybrał się do Nottingham. Tam zmierzyć musieli się z beniaminkiem, który również nie najgorzej wszedł w sezon. Po trzech meczach znajdował się bowiem w połowie tabeli z dorobkiem czterech punktów.

Nadzieje gospodarzy bardzo szybko ugasił Harry Kane. Napastnik Spurs już w piątej minucie meczu otworzył wynik meczu. Anglik dobrze odnalazł się w polu karnym i pokonał Hendersona płaskim strzałem z dystansu. Nottingham próbowało się odgryzać, ale bez efektów. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie Kane mógł skompletować hat-tricka. Na jego drodze stanął jednak wypożyczony z Manchesteru United Dean Henderson. Anglik obronił bowiem rzut karny kolegi z kadry utrzymując przy życiu swój zespół.

Formalności dopełnił jednak sam Kane, który w 81. minucie zamiast hat-tricka skompletował dublet. Anglik wykorzystał podanie Richarlisona i ustalił wynik meczu na 2:0.

Nottingham Forest - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1) 0:1 Kane 5' 0:2 Kane 81'