Fortuna Puchar Polski: III-ligowiec sprawił sensację

Zawisza Bydgoszcz sprawcą jednej z największych sensacji I rundy Fortuna Pucharu Polski. III-ligowiec pokonał występujący znacznie wyżej GKS Tychy 2:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze GKS-u Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy
Obie drużyny dzielą na co dzień dwie klasy rozgrywkowe i początkowo wydawało się, że do niespodzianki nie dojdzie. Już w 10. minucie bowiem Tomas Malec dał gościom prowadzenie. Później jednak strzelali wyłącznie miejscowi. Przed przerwą wyrównał Piotr Okuniewicz, zaś po zmianie stron sensacyjne zwycięstwo zapewnił bydgoszczanom Maciej Koziara.

Niespodziankę mieliśmy również w Rzeszowie, gdzie występująca na co dzień w Fortuna I lidze Resovia ograła beniaminka PKO Ekstraklasy, Miedź Legnica 1:0.

Wpadki uniknęła za to Warta Poznań, która już w pierwszych 45 minutach rozstrzygnęła losy rywalizacji z GKS Jastrzębie. Debiutanckie bramki w zielonych barwach zdobyli Dimitrios Stavropoulos i Enis Destan, a gdy tuż po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył Jakub Kasperowicz z ekipy II-ligowca, stało się jasne, że przełomu nie będzie.

O pół godziny dłużej trwało spotkanie w Polkowicach, gdzie miejscowy Górnik mierzył się z Sandecją Nowy Sącz. Do wywalczenia awansu I-ligowiec potrzebował dogrywki, a w niej dubletu Giorgiego Merebaszwiliego. Ostatecznie zwyciężył 3:1 i zameldował się w 1/16 finału.

Górnik Polkowice - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Jakub Wróbel 29'
1:1 - Abdallah Hafez 84'
1:2 - Giorgi Merebaszwili 105'
1:3 - Giorgi Merebaszwili 114'

GKS Jastrzębie - Warta Poznań 0:2 (0:2)
0:1 - Dimitrios Stavropoulos 20'
0:2 - Enis Destan 45+5'