Pierwsza asysta Krychowiaka w Arabii. I mistrzowski komentarz! [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak doczekał się premierowej asysty w saudyjskiej ekstraklasie. "Strzeliłem jak Lewandowski Krychowiakiem" - chwali się reprezentant Polski w mediach społecznościowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu z Abhą Twitter / ssc_sports / Na zdjęciu: asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu z Abhą
Drugi oficjalny mecz w pełnym wymiarze czasowym dla Al Shabab rozegrał Grzegorz Krychowiak. Jego ekipa pewnie pokonała zespół Abha 4:0, a w samej końcówce udział przy ostatniej bramce miał także reprezentant Polski.

W 90 minucie Krychowiak dograł z środka boiska na lewą flankę do Hattana Bahebriego, który w polu karnym ściął do środka i popisał się bardzo ładnym strzałem w kierunku dłuższego słupka.

Krychowiak błyskawicznie skomentował bramkę kolegi z drużyny na Twitterze. "Dostał taką piłę, że nie mógł tego nie strzelić, można powiedzieć, że strzeliłem jak Lewandowski Krychowiakiem" - napisał z przymrużeniem oka były piłkarz Sevilli pod komentarzem z bramką Bahebriego.

Krychowiak w komentarzu nawiązał do pamiętnej bramki na 3:1 w meczu Polska - Albania w eliminacjach do mistrzostw świata. Robert Lewandowski ruszył wtedy z własnej połowy, minął dwóch rywali, bramkarza i wyłożył piłkę do Krychowiaka, który z metra wpakował ją do siatki. "Lewy strzelił gola Krychowiakiem" - pisali wtedy kibice w mediach społecznościowych.