Lens z Polakami w składzie gubi punkty

RC Lens w 6. kolejce Ligue 1 mierzyło się na wyjeździe ze Stade Reims. W pierwszym składzie gości wyszli Łukasz Poręba oraz Przemysław Frankowski. Drużyna z Polakami na boisku zremisowała 1:1.

Rafał Sierhej
Przemysław Frankowski (z prawej) Getty Images / Matthieu Mirville/DeFodi Images / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski (z prawej)
RC Lens doskonale rozpoczęło sezon 2022/2023 w Ligue 1. Drużyna Francka Haise'a w pierwszych pięciu meczach nie przegrała ani razu. Przez chwilę zespół z trzema Polakami w kadrze był nawet liderem tabeli.

Ekipa z północy Francji na spotkanie ze Stade Reims przyjechała z jednym celem. Tym było oczywiście zwycięstwo i kolejne trzy punkty. W wyjściowej jedenastce gości od początku oglądaliśmy dwóch Polaków. Na murawę od pierwszych minut wybiegli Przemysław Frankowski oraz Łukasz Poręba.

W pierwszej połowie środkowy pomocnik zdecydowanie wyróżniał się zdecydowanie mocniej niż wahadłowy. To właśnie Poręba był jednym z lepszych zawodników w miernie grającym przed przerwą Lens. Frankowski nie stworzył swoim kolegom żadnej doskonałej sytuacji.

Właściwie to ostatnie zdanie opisuje pierwszą połowę w kontekście gry obu zespołów. Drużyny delikatnie mówiąc, nie imponowały grą ofensywną. To i tak dosyć łagodne określenie, biorąc pod uwagę ślamazarne tempo gry.

Po przerwie niewiele się na boisku zmieniło, aż do czerwonej kartki. Z boiska wyleciał jeden z zawodników Lens za skasowanie dogodnej akcji do zdobycia gola. To zdecydowanie odmieniło wydarzenia na murawie.

Pięć minut po czerwonej kartce na prowadzenie wyszli bowiem gospodarze. Wszystko wydarzyło się za sprawą Florina Baloguna wypożyczonego z Arsenalu. Angielski napastnik doskonale odnalazł się w polu karnym przyjezdnych i po minięciu bramkarza wpakował piłkę do pustej bramki.

Na tego gola goście odpowiedzieli już tylko jednym trafieniem. Kolejnego ligowego gola strzelił Lois Openda, który być może niebawem będzie walczył o miejsce w składzie z Adamem Buksą. Najdroższy piłkarz w historii Lens strzelił gola głową z dwóch metrów. Podziałem punktów zakończyło się to spotkanie. Lens wciąż pozostaje niepokonane.

Stade de Reims - RC Lens 1:1 (0:0) 1:0 Balogun 71' 1:1 Openda 82' Montpellier HSC - Lille OSC 1:3 (1:1) AC Ajaccio - FC Lorient 0:1 (0:0) Stade Brestois 29 - RC Strasbourg Alsace 1:1 (1:1) Clermont Foot 63 - Toulouse FC 2:0 (0:0)