Realowi Madryt wystarczyły trzy minuty. Problem Karima Benzemy

Przez niemal godzinę Real Madryt męczył się w potyczce wyjazdowej z Celtikiem Glasgow. W końcu Królewscy w krótkim czasie zadali dwa ciosy i ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Michał Piegza
Karim Benzema PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Karim Benzema
Real Madryt przed meczem wyjazdowym z Celtikiem Glasgow nie mógł spodziewać się spacerku. Jednak Królewscy na pewno nie przewidywali tak dużego oporu.

Gospodarze od początku nie pozwalali na wiele gościom, którzy jednak nie kwapili się do zdecydowanego ataku. Królewscy byli pewni swego i wiedzieli, że gola w końcu zdobędą.

Na przerwę to gospodarze mogli schodzić prowadząc. W 21. minucie strzał Calluma McGregora zatrzymał się na słupku bramki Thibaut Courtois.

Po dwóch kwadransach boisko musiał opuścić Karim Benzema. Francuz doznał urazu. Zmienił go Eden Hazard i po raz kolejny nie dawał tego, czego się od niego oczekuje.

W końcówce 1. połowy Królewscy mieli kilka okazji, ale Joe Hart nie musiał się zbyt wiele obawiać. Po przerwie to znowu Celtic pokazał się z dobrej strony. Piłkę kilka metrów przed bramką otrzymał Daizen Maeda, ale skiksował.

Real cierpliwie czekał i doczekał się bramki w 57. minucie. Z prawej strony precyzyjnie dogrywał Federico Valverde, do płaskiego podania doszedł Vinicius Junior  i strzałem przy słupku pokonał Harta.

Trzy minuty później było po emocjach. Po szybkiej akcji Realu gospodarze nie potrafili wybić piłki. W końcu zewnętrzną częścią stopy uderzył Luka Modrić. Piłka po rękach Harta wpadła do bramki.

Wynik gry ustalił na trzynaście minut przed końcem Hazard. Toni Kroos daleko dograł w pole karne do Daniego Carvajala, a ten odegrał na przedpole. Hazard z bliska wpakował piłkę do siatki.

Celtic do końca walczył o uratowanie honoru, ale szkockiej drużynie brakowało umiejętności i szczęścia.

Celtic Glasgow - Real Madryt 0:3 (0:0)
0:1 - Vinicius Junior 57'
0:2 - Luka Modrić 60'
0:3 - Eden Hazard 77'

Celtic Glasgow: Joe Hart - Greg Taylor, Moritz Jenz, Cameron Carter-Vickers, Josip Juranović - Reo Hatate (72' David Turnbull), Callum McGregor, Matthew O'Riley (71' Aaron Mooy) - Jota (82' Sead Haksabanović), Giorgos Giakoumakis (72' Kyogo Furuhashi), Liel Abada (46' Daizen Maeda).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, David Alaba, Eder Militao (46' Antonio Ruediger), Ferland Mendy - Luka Modrić (81' Marco Asensio), Aurelien Tchouameni (71' Eduardo Camavinga), Toni Kroos - Federico Valverde, Karim Benzema (30' Eden Hazard), Vinicius Junior (80' Rodrygo Goes).

Żółte kartki: Maeda (Celitc) oraz Mendy (Real).

Sędzia: Sandro Schaerer (Szwajcaria).