Strzelanie w Lidze Mistrzów rozpoczęte! Tak padł pierwszy gol w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Pierwszy gol w LM
Twitter / Polsat Sport / Pierwszy gol w LM
zdjęcie autora artykułu

Pierwszego gola w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/2023 strzelił Mislav Orsić. Chorwacki skrzydłowy sensacyjnie dał prowadzenie Dinamo Zagrzeb w pojedynku z Chelsea.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed meczem Chelsea FC z Dinamo Zagrzeb faworyt był oczywiście jeden. Niezależnie od tego, że spotkanie odbywało się w Chorwacji. W teorii to Chelsea powinna ostatecznie wygrać ten mecz.

Dinamo nie brało jednak pod uwagę rozłożenia czerwonego dywanu i poddania się bardziej utytułowanemu rywalowi. Wręcz przeciwnie, zespół gospodarzy miał bardzo klarowny pomysł na to, jak pokonać londyńczyków. Chodziło o grę z kontry.

Do tego doskonałym piłkarzem jest reprezentant Chorwacji Mislav Orsić. Skrzydłowy słynie ze swojego naturalnego przyśpieszenia i umiejętności odejścia od rywala. Ten atut był wyraźnie widoczny podczas akcji bramkowej numer jeden w sezonie 2022/2023.

Najpierw jeden z piłkarzy gospodarzy wygrał przebitkę z Kalidou Koulibalym. Piłka dotarła do Mislava Orsicia, który już przyjęciem zrobił sobie przewagę. Następnie bez większych problemów uciekł Wesley'owi Fofanie i pokonał sprytnym strzałem Kepę Arrizabalagę.

Mecz wciąż trwa. Po 60. minutach na tablicy wyników wciąż mamy rezultat 1:0 dla gospodarzy.

Zobacz też: Popis Dawida Kownackiego na oczach selekcjonera. Powołanie formalnością? Kiedy debiut Milika? Trener Juventusu przekazał zaskakującą informację

ZOBACZ WIDEO: Bramkarz nawet się nie ruszył! Zrobił to jak akrobata

Źródło artykułu: