Asysta Polaka w Lidze Europy. Falstart AS Romy

AS Roma rozpoczęła sezon obiecująco, ale w czwartek potknęła się po raz drugi. Giallorossi przegrali 1:2 z Ludogorcem Razgrad, a przy pierwszym golu bułgarskiego zespołu asystował Jakub Piotrowski. Zespoły Kędziory i Puchacza zostały pokonane.

piłkarze Ludogorca Razgrad cieszą się z gola PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: piłkarze Ludogorca Razgrad cieszą się z gola
AS Roma w poprzednim sezonie zwyciężyła w Lidze Konferencji Europy. Nie tylko z tego powodu przysługuje jej miejsce w grupie Ligi Europy. Wywalczyła je sobie również w Serie A. Giallorossi wystartowali w Bułgarii, a w podstawowym składzie na mecz z Ludogorcem Razgrad był Nicola Zalewski. Roma nie zrehabilitowała się za porażkę 0:4 z Udinese Calcio, ponownie rozczarowała i poniosła porażkę 1:2. Przy pierwszym golu dla bułgarskiego zespołu asystował Jakub Piotrowski.

Dynamo Kijów po raz drugi w sezonie rozegrało mecz na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł. Pierwszy wspominał dobrze, ponieważ nad Bosforem zapewnił sobie awans w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ostatecznie także drużyna Tomasza Kędziory nie dostała się jednak do grupy elitarnego europejskiego pucharu i gra w Lidze Europy. Kędziora tradycyjnie był w jedenastce Dynama. Fenerbahce zagrało żądne rewanżu i tym razem to gospodarze wygrali 2:1 dzięki bramce Michy'ego Batshuayia w 90. minucie.

Union Berlin postara się o lepszy występ w grupie europejskiego pucharu niż w poprzednim sezonie. W drugim sezonie po powrocie gra na swoim Stadionie przy Starej Leśniczówce. Bez Tymoteusza Puchacza w jedenastce podjął Royale Union Saint-Gilloise i gol w pierwszej połowie zdecydował o jego porażce 0:1 z wicemistrzem Belgii.

Pierwszego gola w fazie grupowej Ligi Europy strzelił Arsenal, który odwiedził FC Zurych. Marquinhos dostał podanie w pobliże bramki od Eddiego Nketiaha i zakończył uderzeniem do siatki szybki atak Kanonierów. To trafienie nie odebrało odwagi zawodnikom ze Szwajcarii i w 44. minucie doprowadzili do remisu 1:1. Arsenal musiał ponownie zebrać się do ataku, a jego kluczowym graczem był Nketiah, który w 62. minucie dołożył gola na 2:1 do asysty.