Zaskoczenie w Lidze Konferencji Europy. Łotewska drużyna zaszalała

Pojedynek z RFS Ryga miał być okazją do gładkiego startu w Lidze Konferencji Europy dla Fiorentiny, ale zakończył się on remisem 1:1. Klub Patryka Szysza wygrał wysoko, sześć goli padło w Czechach.

Tomas Simković Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Tomas Simković
Pierwszym rywalem Fiorentiny po powrocie do fazy grupowej europejskich pucharów był RFS Ryga. Już samo znalezienie się w tym miejscu jest dużym osiągnięciem łotewskiego zespołu, a i potrafił postawić opór. Trener Vincenzo Italiano nie postawił na Szymona Żurkowskiego i ten zajął miejsce na ławce rezerwowych. Przedzieranie się przez obronę RFS zajęło Fiorentinie blisko godzinę, a debiutanckiego gola dla nowego klubu strzelił Antonin Barak. Nie dał on jednak kompletu punktów, ponieważ goście zaskoczyli i doprowadzili do remisu 1:1.

Istanbul Basaksehir podróżował w tym sezonie już na Islandię, a tym razem wyruszył do Szkocji, żeby zmierzyć się z Heart od Midlothian. Patryk Szysz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i był zmiennikiem w 85. minucie. Zespół Polaka wyszedł na prowadzenie 1:0 w 26. minucie dzięki strzałowi Hasana Aliego Kaldirima. Po przerwie poszedł za ciosem i wygrał aż 4:0.

Świetnie w swoim meczu wystartował 1.FC Slovacko. Po nieco ponad kwadransie prowadził 2:0 z kompletnie zaskoczonym Partizanem Belgrad. Drużyna z Serbii poderwała się do pościgu dopiero po zmianie stron. Gol kontaktowy przywrócił nadzieję na zapunktowanie i niebawem doszło do wyrównania na 2:2. Partizan rozpędził się i już w 62. minucie zakończył powodzeniem spektakularny pościg. Zrobiło się 3:2 i Slovacko zdążyło w efektownym meczu już tylko uratować punkt za remis 3:3.

Marcin Bułka dostał od trenera OGC Nice możliwość pokazania się w meczu pucharowym. W krótkich eliminacjach Ligi Konferencji Europy grał sprowadzony latem Kasper Schmeichel. Przeciwnikiem zespołu z Ligue 1 był 1.FC Koeln, który także miał pewne kłopoty z przedostaniem się do grupy. Rozpoczęcie meczu zostało przesunięte o blisko godzinę z powodu zamieszek na trybunach. Bułka stracił jednego gola, a konfrontacja zakończyła się remisem 1:1.