Gospodarze lepsi w spotkaniu beniaminków La Liga

W La Liga rozpoczęła się 5. kolejka. W pierwszym spotkaniu padły trzy gole. Zagrali beniaminkowie. Girona, po bramce w końcówce, 2:1 pokonał Real Valladolid.

Michał Piegza
piłkarze Girony PAP/EPA / David Borrat / Na zdjęciu: piłkarze Girony
Po 4. kolejce beniaminkowie La Liga Girona i Real Valladolid miały po cztery punkty. Zwycięzca przed następnymi tygodniami mógł złapać większy oddech.

Potyczka dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie. Radość trwała niespełna kwadrans. Siedem minut przed przerwą bramkę dla Realu zdobył Monchu.

Po zmianie stron gole długo nie padały. Wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. Jednak na dwie minuty przed końcem Oriol Romeu zapewnił Gironie trzy punkty i awans w La Liga na 9. miejsce. Real Valladolid jest 16.

Girona FC - Real Valladolid 2:1 (1:1)
1:0 - Reiner 21'
1:1 - Monchu 38'
2:1 - Romeu 88'