Kluczowy piłkarz Liverpoolu kontuzjowany

Liverpool opublikował oficjalny komunikat o kontuzji kluczowego piłkarza. Najbliższe mecze angielskiego zespołu opuści Andrew Robertson.

Rafał Sierhej
Andrew Robertson Getty Images / John Powell/Liverpool FC / Na zdjęciu: Andrew Robertson
Liverpool FC sezon 2022/2023 rozpoczął absolutnie fatalnie. Zespół z Anglii po sześciu ligowych meczach ma na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów. Patrząc na standardy z poprzednich lat, jest to słaby wynik.

Dodatkowo wicemistrzowie Anglii swój pierwszy mecz Ligi Mistrzów przegrali. Liverpool mierzył się w nim z włoskim SSC Napoli. Angielski zespół poległ jednak aż 1:4, co było naprawdę sromotną klęską.

Juergen Klopp znalazł się w bardzo skomplikowanej sytuacji. Dodatkowo z gry wypada teraz Andrew Robertson. Szkocki lewy obrońca na pewno nie będzie mógł wystąpić w meczu przeciwko Ajaxowi oraz Chelsea.

28-latek urazu doznał we wspomnianym meczu wyjazdowym z Napoli. Juergen Klopp na poniedziałkowej konferencji prasowej potwierdził niedostępność swojego podstawowego lewego obrońcy.

- Robbo teraz nie jest w 100 procentach. [Poczuł coś] bardzo późno, 93. czy jakakolwiek minuta - właściwie poczuł to dopiero następnego dnia. Ale tak, nie ma go przynajmniej, powiedziałbym, że wróci po przerwie międzynarodowej - powiedział szkoleniowiec.