Niespodziewany bohater Bayernu. Lepsi byli tylko Lewandowski i Benzema

Leroy Sane wyrasta na nowego lidera Bayernu Monachium. Niemiec ma imponujące statystyki w Lidze Mistrzów i znowu błysnął w starciu z FC Barceloną (2:0).

RS
Leroy Sane Getty Images / Na zdjęciu: Leroy Sane
W pierwszej części gry FC Barcelona wypracowała sobie więcej sytuacji bramkowych. Robert Lewandowski był aktywny w polu karnym gospodarzy, jednak Manuel Neuer znakomicie prezentował się między słupkami. Później inicjatywę przejął Bayern Monachium.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna wypunktowali Katalończyków. Na początku drugiej odsłony Lucas Hernandez strzałem głową dał prowadzenie Bayernowi. Cztery minuty po trafieniu Francuza swoją obecność na boisku zaznaczył Leroy Sane. Skrzydłowy ruszył w kierunku bramki i sprytnym uderzeniem pokonał golipera FC Barcelony, ustalając rezultat na 2:0.

Sane jest niezawodny. Jak wyliczył serwis "Opta" od początku sezonu 2021/22 Niemiec miał bezpośredni udział przy 14 bramkach w Liga Mistrzów (osiem goli i sześć asyst). Pod tym względem gracz Bayernu ustępuje tylko Robertowi Lewandowskiemu, który był zaangażowany w 19 goli i Karimowi Benzemie (17).

26-letni Sane odwdzięcza się trenerowi za zaufanie. Reprezentant Niemiec ma pewne miejsce w wyjściowym składzie Bawarczyków.