Zobacz tabelę grupy C po meczu Bayernu z Barceloną

Bayern Monachium pokonał FC Barcelonę 2:0 w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki temu mistrzowie Niemiec awansowali na pierwsze miejsce.

PS
mecz Bayern - FC Barcelona PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Bayern - FC Barcelona
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek w hitowym starciu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a FC Barceloną. W drugiej połowie natomiast wystarczyły zaledwie cztery minuty, aby mistrzowie Niemiec zdobyli dwie bramki.

Klub Roberta Lewandowskiego miał około 40 minut na odrobienie strat i choć podejmował ataki na różne sposoby, zdecydowanie brakowało celnych strzałów na bramkę Manuela Neuera.

Bayern triumfował 2:0 i awansował na pierwsze miejsce w grupie C. Monachijczycy są już niemal pewni awansu do kolejnej fazy rozgrywek, tym bardziej że w kalendarzu mają dwa mecze z najsłabszą w grupie Viktorią Pilzno.

Tymczasem Barcelona spadła na drugie miejsce. Trzeci jest Inter Mediolan, ale oba kluby mają na koncie po trzy punkty. W związku z tym niezwykle istotne będą nadchodzące włosko-hiszpańskie pojedynki. Pierwszy zaplanowany jest na 4 października (w Mediolanie), a drugi na 12 października (w Barcelonie).