Popis Feyenoordu. Manchester United podniósł się w Lidze Europy

Pierwsze zwycięstwo Manchesteru United w Lidze Europy. Wróci z kompletem punktów po wygranym 2:0 meczu z Sheriffem Tyraspol. Feyenoord Rotterdam zdemolował 6:0 Sturm Graz, a niewiele mniej surowe lanie FC Midtjylland sprawił Lazio.

Na pierwszym planie zdjęcia: Gaby Kiki i Cristiano Ronaldo PAP/EPA / DUMITRU DORU / Na pierwszym planie zdjęcia: Gaby Kiki i Cristiano Ronaldo
Manchester United podniósł się po porażce poniesionej na Old Trafford z Realem Sociedad. W konfrontacji z Sheriffem Tyraspol był znacznie groźniejszy w ofensywie. W 17. minucie Jadon Sancho strzelił pierwszego gola po asyście Christiana Eriksena, a w 39. minucie Cristiano Ronaldo uderzył na 2:0 z rzutu karnego. Pozostało przypilnować pozytywnego wyniku.

Nie spełniły się zapowiedzi Czesława Michniewicza i kontuzja Sebastiana Szymańskiego, której doznał w meczu z Lazio, wykluczyła go z drugiego starcia Feyenoordu Rotterdam w Lidze Europy. Tym razem przeciwnikiem Portowców był Sturm Graz. Feyenoord rozpoczął znacznie lepiej niż w Rzymie i stopniowo zdobywał przewagę. Nie minęła pierwsza połowa i było 4:0, a najskuteczniejszy był autor dubletu Alireza Dżahanbachsz. Portowcy zdemolowali przeciwnika z Austrii aż 6:0.

W drugim meczu tej grupy FC Midtjylland rywalizował z Lazio. Trener Maurizio Sarri zdecydował się na wystawienie w podstawowym składzie między innymi Alessio Romagnoliego, Luisa Alberto oraz Ciro Immobile. Ponadto po stronie Biancocelestich zagrali od początku doświadczeni południowcy Felipe Anderson oraz Pedro Rodriguez.

Solidne personalnie zestawienie nie pomogło piłkarzom Lazio mieć kontrolę nad wydarzeniami w Danii. Po dwóch kwadransach przegrywali 0:2, a druga bramka Sory'ego Kaby padła zaledwie cztery minuty po pierwszej Paulinho. FC Midtjylland kontynuował demolkę i ośmieszył Lazio wynikiem 5:1.